به گزارش افکارنیوز،

به نقل از اورامانات، رئیس اداره محیط زیست شهرستان سروآباد با اعلام این خبر افزود: صدای ناله و زوزه ی یک جانور ماموران یگان حفاظت محیط زیست سروآباد را که در حال گشت زنی بودند به سمت خود کشاند.

 

وی افزود: ماموران ما با تعقیب صدای زوزه متوجه شدند که یک قلاده گرگ جوان در روستای ترخان آباد در تله ی کشاورزان روستا گیر افتاده است.

 

حسن قادری اظهار کرد: با توجه به اینکه مدت زمان طولانی از جراحت این گرگ زخمی گذشته و خون زیادی از حیوان رفته  بود لذا ماموران با یک گرگ زخمی و بی حال که هیچ دفاعی از خود نشان نمی داد مواجه شده بودند.

 

وی ادامه داد: در این ماموریت کارکنان محیط زیست گرگ زخمی را برای جلوگیری از خونریری بیشتر و مداوا به اداره منتقل نموده و هماهنگی لازم با دکتر آزادوار جهت تیمار و جراحی آن اقدام نمودند.

 

قادری با اشاره به اینکه، تله موجب قطع کامل مچ دست گرگ شده بود افزود: با توجه به جراحات جدی و قطع کامل مچ دست گرگ و ضمن تقدیر از زحمات طولانی و دو ساعته ی دکتر آزادوار برای جراحی و پانسمان آن لذا این حیوان به منظور تکمیل طول درمان تا بهبودی کامل در این اداره نگهداری خواهد شد.

 

رئیس محیط زیست سروآباد به شهروندان توصیه کرد: با هدف جلوگیری از بروز هر گونه حوادث و در صورت مشاهده به دام افتادن حیوانات بخصوص حیوانات وحشی از اقدام جهت نجات این حیوانات خودداری کرده و سریعا مراتب رابه ماموران ما گزارش کنند.

 

وی همچنین با اشاره به اهمیت گرگ در چرخه ی طبیعت و حیات وحش و تناسب و تعادل در زیست گاه ها یادآور شد: با توجه به این موارد جریمه ی قانونی کشتن هر قلاده گرگ حدود 4 میلیون تومان می باشد.

 

گرگ زخمی در سروآبادگرگ زخمی در سروآبادگرگ زخمی در سروآبادگرگ زخمی در سروآبادگرگ زخمی در سروآباد