به گزارش افکارنیوز،

اسحاق ابراهیمی پیش‌از ظهر امروز در جلسه آزادسازی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان که به مناسبت هفته وحدت برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 250 زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان کردستان تحمل حبس می‌کنند که برای آزادی آنان مبلغ 10 میلیارد تومان نیاز است.

وی گفت: امسال ستاد دیه کردستان با همکاری و حمایت ستاد دیه کشور به مناسبت هفته وحدت 11 زندانی جرائم غیرعمد را با پرداخت حدود یک میلیارد ریال از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگرداندند و دو نفر از خیرین شهر سنندج نیز 120 میلیون ریال برای آزادی این تعداد افراد تقبل کردند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان با بیان اینکه مردم خیر و نیک اندیش کردستانی حامیان اصلی ستاد دیه هستند تصریح کرد: مردم کردستان هر ساله در مراسم‌هایی که با هدف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان برگزار می‌شود حضوری سبز دارند و گذشت و فداکاری از خصوصیات بارز مردم این خطه است.

وی گفت: امسال تاکنون شاکیان پرونده‌های قضائی زندانیان جرائم غیرعمد استان بیش از 3 میلیارد تومان از مطالبات خود را بخشیده‌اند و گذشت کردند.

ابراهیمی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته و فرهنگ سازی در استان افزود: کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کردستان به یک فرهنگ حسنه تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: با ورود هر فرد به زندان، خانواده آن با مشکلات عدیده مواجه می‌شوند و چنانچه مسئولین و خیرین در این رابطه چاره‌اندیشی نکنند شاهد گسترش ناهنجاری‌های متعددی در جامعه خواهیم بود بنابراین کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان از افزایش تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده در امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال با کمک خیرین و منابع مالی ستاد دیه تعداد 106 زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد که 67 نفر از آنها به دلیل محکومیت‌های مالی، 23 نفر برای عدم پرداخت مهریه و نفقه و 18 نفر از آنها مربوط به جرم دیه بودند که به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگشتند.