به گزارش افکارنیوز،

علیرضا حیدری  با اشاره به واکسیناسیون طیور روستایی اظهار داشت: در سال گذشته و در بخش دولتی 160 هزار قطعه از طیور روستایی این استان به صورت رایگان علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از جوجه‌ریزی و پولت‌ریزی 20 میلیون و 425 هزار مورد در سال گذشته خبر داد و افزود: این تعداد جوجه‌ریزی در مرغداریهای فعال استان انجام شده است.

حیدری پیرامون نوبت واکسن‌های طیور گفت: مراکز درمانی بخش خصوصی هر قطعه جوجه را حداقل در چهار نوبت علیه بیماری نیوکاسل و یک نوبت علیه آنفولانزای معمولی در طول 60 روز زندگی واکسینه می‌کنند.

وی ظرفیت 919 واحد مرغداری استان کرمانشاه را 10 میلیون و 500 هزار قطعه اعلام و عنوان کرد: سال گذشته 500 واحد مرغداری در استان فعال بود که به طور متوسط در هر یک از آنها سه دوره جوجه ریزی انجام شده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه میزان جوجه ریزی گوشتی سالانه در استان را 19 میلیون و 700 هزار قطعه اعلام کرد و افزود: در استان کرمانشاه ظرفیت سالانه 32 میلیون قطعه جوجه‌ریزی وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان هم اکنون واکسنی ندارد، بیان کرد: این بیماری تنها با اقدامات پیشگیرانه، بهداشتی و قرنطینه‌ای قابل کنترل است.