به گزارش افکارنیوز،

کیومرث رحمتی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه امسال 900 کمک هزینه ازدواج به نوعروسان، بانوان و پسران تحت حمایت کمیته امداد استان پرداخت شده است اظهار داشت: جهت تأمین این میزان کمک هزینه ازدواج در امسال 18 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کمک هزینه خرید جهیزیه نوعروسان و بانوان مددجو 20 میلیون ریالی است عنوان کرد: سقف هدیه ازدواج پرداختی به پسران تحت حمایت نیز پنج میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه ازدواج سنت پسندیده‌ای است که در اسلام بر آن تأکید فراوان شده است، افزود: هم‌اکنون دو هزار و 556 مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه در انتظار دریافت کمک هزینه ازدواج هستند.

رحمتی‌پور با اشاره به اینکه کمیته امداد جهت تأمین کمک هزینه ازدواج این مددجویان نیازمند کمک و مساعدت بی‌دریغ خیران نیکوکار است گفت: امید داریم نزدیک به 400 نفر از این مددجویان با کمک خیران نیک‌اندیش در اعیاد مبارک قربان و غدیر کمک هزینه ازدواج دریافت و راهی خانه بخت شوند.

وی اظهار کرد: 800 میلیون ریال اعتبار برای تأمین هزینه‌های ازدواج این نوعروسان تحت حمایت در نظر گرفته شده است.

رحمتی‌پور با بیان اینکه کمک هزینه ازدواج جوانان تحت حمایت از محل کمک‌های مردمی و منابع امدادی تأمین می‌شود گفت: نیکوکاران می‌توانند با مشارکت در طرح خداپسندانه کوثر ضمن شرکت در این طرح کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در راستای فراهم کردن بستر ازدواج جوانان نیازمند به کمیته امداد اهدا کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه اقدامات کمیته امداد در راستای ترویج ازدواج آسان تنها به پرداخت کمک هزینه محدود نمی‌شود افزود: ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج و برگزاری کارگاه های آموزشی سبک زندگی دینی از دیگر برنامه‌های کمیته امداد درراستای ترویج سنت پسندیده ازدواج در میان جوانان مددجو است.