به گزارش افکارنیوز،

سردار محمد شرفی با سفر به استان‌های غربی کشور که در مسیر تردد زوار اربعین حسینی(ع) هستند، از شهرستان کنگاور که دروازه ورود به استان کرمانشاه از مرکز کشور است، بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از ایستگاه‌هایی که در ورودی، خروجی و مرکز شهر کنگاور جهت پذیرایی و اسکان زائران تدارک دیده شده است، از زحمات تمامی کارکنان انتظامی استان قدردانی کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در این بازدید اظهار داشت: خدمت به زائران امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) اجری عظیم دارد که نصیب کارکنان ناجا شده است.

شرفی افزود: پلیس با اخلاق اسلامی به زائران اربعین حسینی(ع) خدمت می‌کند و با جان و دل در برقراری امنیت هرچه بیشتر و بهتر این حرکت عظیم قدم برمی‌دارد.

وی برقراری امنیت همه جانبه را از اولویت‌های پلیس برشمرد و عنوان کرد: ایجاد گشت‌های محسوس و نامحسوس و نیز ایستگاه‌های ایست و بازرسی موقت، در راستاس برقراری امنیت بیشتر ضروری است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بیان کرد: افزایش و ظرفیت‌سازی، توقفگاه‌ها در جهت کنترل جمعیت زوار در مواقع ضروری، ایجاد تعمیرگاههای موقت و سیار جهت امداد‌رسانی به خودروهای زوار و رعایت استانداردها و الزامات انتظامی و امنیتی، امدادی و بهداشتی حائز اهمیت است.

شرفی افزود: فعالسازی و بازگشایی مسیر بازگشت ایستگاه بازرسی شهید زنگنه کنگاور جهت تسریع در رفت و آمد خودروها، برقراری تعامل و هماهنگی با ارگانهای دولتی دارای شرح وظایف در ستاد اربعین و نیز فراهم کردن امکانات رفاهی، در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قرار گیرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بر میزبانی شایسته زائران کربلای معلی تأکید کرد و گفت: نیروی انتظامی همچون سال‌های گذشته حضور مؤثری خواهد داشت تا با یاری خداوند متعال، پیاده روی میلیونی اربعین، حماسه عظیم دیگری را خلق کرده و اتحاد مسلمانان را به سراسر دنیا مخابره کند.