به گزارش افکارنیوز،

مجید رستمی ظهر شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: زیربنای تمام شاخص‌های توسعه از جمله اقتصاد در سایه امنیت ایجاد می‌شود و باید در این راستا وحدت در جامعه ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم توسعه در شهرستان داشته باشیم ابتدا باید وحدت صورت پذیرد و این وحدت با همکاری امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و تمام مدیران صورت می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت بیان داشت: باید در زمینه امنیت احساس مسئولیت کنیم و تمام عوامل در زمینه تأمین امنیت همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: برخی به امنیت نگاه سطحی می‌کنند و حوادثی که در پایان سال گذشته و چند روز اخیر اتفاق افتاده است باید بررسی و ریشه‌یابی و لازم است که در زمینه امنیت فرهنگ‌سازی شود.

رستمی با اشاره به اینکه برخی در مراسم‌های عروسی با سلاح‌های غیرمجاز تیراندازی می‌کنند، ابراز داشت: باید با جدیت از این مسئله جلوگیری شود چرا که به دلیل این رویدادها شاخص‌های ناامنی افزایش می‌یابد و بر تمام مسائل شهرستان تأثیر می‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: باید دهیاران و بخشداری‌هایی که اتفاقات در حوزه آنها روی می‌دهد مورد بازخواست قرار گیرند و اگر مقصر نیروی انتظامی باشد باید بررسی و برخورد شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت در زمینه شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: زیربنای اقتصاد مقاومتی، امنیت است و اگر در منطقه بخواهند سرمایه‌گذاری و کار اقتصادی صورت گیرد، شاخصه اصلی آن امنیت است.

وی ادامه داد: جلوگیری از هرگونه تیراندازی که موجب اخلال در نظم و امنیت جامعه ‌شود ضروری است و اقداماتی باید برای برگرداندن امنیت به مردم صورت گیرد و آنها زیر سایه امنیت قرار گیرند.

رستمی بیان داشت: دستورات قضائی به تمام نیروهای امنیتی و انتظامی داده شده و هیچ کوتاهی در این زمینه صورت نگرفته است و تمام مسئولان ذی‌ربط باید پاسخگوی مردم باشند.

وی ابراز داشت: در شهرستان جیرفت امنیت خوبی ایجاد شده و این به برکت اقداماتی است که توسط نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی شهرستان صورت گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با اشاره به وجود سلاح‌های غیرمجاز تصریح کرد: افرادی که داوطلبانه سلاح‌های خود را تحویل دهند مورد عطوفت اسلامی قرار می‌گیرد و افرادی که سلاح‌های آنها توسط نیروهای انتظامی و امنیتی گرفته شود به شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: مردم افرادی را که مسلح هستند و فرهنگ استفاده از سلاح را ندارند به دستگاه قضایی معرفی کنند و این دستگاه اجازه نمی‌دهد که برخی امنیت مردم را به مخاطره بیندازند.

رستمی خاطرنشان کرد: در برخی از بانک‌ها برای برخی از افراد حساب‌های مجهول‌الهویه افتتاح و پول‌های نامشروع به این حساب‌ها واریز می‌شود که در صورت مشاهده با افراد متخلف در بانک‌ها برخورد و پول‌های واریز شده توقیف می‌شود.

وی در زمینه سرقت‌هایی که در ایام تابستان صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از هرگونه سرقت باید ایمن‌سازی لازم صورت گیرد و مجمع امور صنفی و مراکز اقتصادی باید مجهز به دوربین مداربسته شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت بیان داشت: دوربین‌های مدار بسته به نیروی انتظامی در سطح شهر کمک می‌کند و با توجه به اینکه سرقت‌ها از شهرهای بالا به شهرهای پایین کشیده شده است باید ایمن‌سازی مناسب صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه دوایر حقوقی و حراست‌های ادارات باید تقویت شوند، اظهار داشت: باید در چارچوب قانون و آشنا به مسائل حقوقی باشیم و در جایگاه‌ها باید از افراد متخصص و کارشناسان مربوطه استفاده شود تا مشکلات کمتری در این زمینه داشته باشیم.

رستمی ابراز داشت: اخیراً که انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزاری شده، عزل و نصب‌های مدیران در فضای مجازی صورت می‌گیرد و این در حالی است که وظیفه نماینده قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و هر مدیری در حوزه کاری خود باید وظایفش را انجام دهد.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با بیان اینکه مردم عزل و نصب‌های فضای مجازی را جدی نگیرند، اظهار کرد: مدیران کار خود را با جدیت دنبال کنند و نباید این امر دغدغه افراد باشد چراکه رقابت‌های انتخابات تمام شده است.