به گزارش افکارنیوز،

اقتصاد مقاومتی فرصت مغتنم و تنها راه رسیدن به خودکفایی و حمایت از تولید داخلی است،همان طور که مقام معظم رهبری نیز در سخنانشان اشاره کردند، همواره یک طرف اجرای سیاست های دولتی، در ابعاد مختلف، بُعد مردمی اجتماع و اقتصاد است و با نگاهی به بیانات مقام معظم رهبری نشان از نقش بالای مردم در حمایت از تولید ملی و گسترش میزان این تولیدات دارد.

در همین راستا گفتگویی کوتاه با مطهره شعبانی که  اولین تولیدی خیاطی فعال را در شهرستان رابر راه اندازی کرده، داشتیم  که خواندن  آن  خالی از لطف نیست .

DSC02325

 

هدف و انگیزه شما  از  تولیدی  خیاطی  در این  شهرستان چیست ؟

من  حدود 14 سال هست که خیاطی  می کنم  و انواع  لباسهای محلی و  بچه گانه و اداری را دوخت می زنم؛  من  هر  زمان  که مجلسی یا  جشنی داشتیم  برای تهیه  لباس که هم  با کیفیت  و  با  حجاب باشد، مشکل  داشتم  و  لباسی که مورد پسندم باشد در بازارگیر مان  نمی آمد  و  با  مراجعه مشتریانم  متوجه شدم  این تنها  مشکل  من نیست،  بلکه  مشکل  خیلی از همشهریان من هست.

عده ای  از مردم  مجبوراًاز لباس های کوتاه بازار استفاده کنند و برخلاف میلشان آنها را می پوشند و با  تحقیقی که در  بازارها پوشاک  و لباس کردم  متوجه  شدم متأسفانه اکثر لباسهای  لوکس و با  کیفیت  یا  خارجی  هستند  و یا  طراحی آنها با عقاید و مذهب ما  متفاوت است و برگرفته از  طرحهای  و پوششهای کشور های اروپایی است و این مسئله تا جایی پیشرفته حتی  تولیدی های  داخل  کشور،  تولیدات خود را  با آنها  مطابق کرده  و  مارکهای  این  برندها  را  روی  محصولات خود می زنند  در صورتی  که همانطور  فرش و خیلی از صنایع  دستی  ما در جهان  مشهور  است؛ چرا ما  نباید  برند مشهوری که واقعاً تولید داخل است  به جهان  و دیگر  کشورها نشان دهیم .

چرا همانطور  اروپایی ها  عقاید و  پوششان را  وارد  کشور ما کرده اند  ما پوشش  اسلامی خودمان را وارد  کشورهای  دیگر  نکنیم  تا  این  نوع  پوشش همانند  صنایع  دستی  و فرشمان  که در بین  مردم  با ارزش مانده از  جایگاه  خوبی  برخوردار باشد.

DSC02318

  از نظر شما اقتصاد مقاومتی تا چه حد در حل مشکلات می‌تواند کارساز باشد؟

 وقتی  کار  را به دست بیگانه می سپاریم  نتیجه آن می شود،  مانتو تبدیل  به  بلوز  و شلوار  تبدیل  به ساپورت می شود  به  جای مانتو بلوز  و به  جای  شلوار  ساپورت  تحویلمان  می  دهند .

چرا  تولید کنندگان  داخلی  حمایت  نمی شوند  من به عنوان  یک  عضو  کوچک  از این  مملکت  به این  فکر افتادم  حداقل  مشکل  همشهریانم  را  حل  کنم  به همین  دلیل  یک مرکز  تولیدی  لباس  راه انداختم  و به کمک  4 خیاط  دیگر شروع  به این  فعالیت  کردیم  و اقدام  به  تهیه  تعدادی  چرخ  کردم  اما  چون  کارم  ناقص  مانده  به مشکل برخوردم و وسایلی که تهیه کردم در حد اولیه است و نتوانستم مواد اولیه شامل پارچه و دیگر لوازم خیاطی را تهیه نمایم  و هنوز نیاز  به چند چرخ و لوازم دارم  تا بتوانم لباسهای با کیفیت  وعالی که بتوانند با  لباسهای خارجی و اروپایی رقابت کند ومورد استقبال همگان قرار گیرد  را تولید کنم و چون کارم ناقص است مشتریان خوب استقبال نمی کنند  و نیاز به حمایت دارم .

DSC02328

 من  تا جایی که برای خودم  امکان  داشت  وسایلی  را تهیه کردم،  ما میتوانیم به جای چاپ عکسهای خارجی یا نوشته های انگلیسی از هنرهای اصیل  و سنتی  خودمان همچون نمد دوزی، معرق کاری ، تکه دوزی (چهل تکه ) ،سنتی دوزی (پارچه ترمه) استفاده کنیم و اصالت  و زیبایی های  هنر کشور  خودمان را به  رخ  جهانیان  بکشیم  و بگوییم  هنر  نزد ایرانیان است و بس.

درخواست شما از مسئولین چیست ؟

 تقاضا دارم،  اگر امکان دارد  کارم  را  کارشناسی کرده  و  طبق  کارشناسی خودشان و به اندازه  ضرورت  کارم، من را  حمایت با یک وام کم بهره کنند.

گفتنی است این تولید کننده نمایندگی  ژونال  آموزشی لباس اشراق را دارا می باشد.DSC02334

انتهای پیام /