به گزارش افکارنیوز،

 به نقل از  “صبح رابر“، قصه زباله های شهرستان رابر،‌ قصه امروز و دیروز نیست؛ قصه تکراری است که هر روز شاهد آن  هستیم، این امر نه تنها با اعصاب  مردم بازی می کند بلکه چهره بسیار زشت در شهری که میزبان گردشگران بسیاری در فصل گرمای تابستان است را ایجاد کرده و نیز زمینه ی بروز بیماریهای خطرناک را فراهم می کند.

photo_2016-07-18_21-15-42

حفظ و ارتقای سطح سلامت امری است حیاتی که باید به آن بیشتر توجه کرد و از جمله عوامل تهدید کننده سلامت می توان انباشت زباله ها در معابر و جوی ها  کنار سطل زباله ها نام برد که خود باعث ایجاد بوی نامطبوع و گسترش بیماری های میکروبی می شود. گذر از این کوچه و خیابان ها را غیر قابل تحمل می کند و وقتی از علتش با مردم سوال می کنیم از بی توجهی مامورین شهرداری گله مند هستند.

در این رابطه یکی از شهروندان  رابری می گوید: اگر هرکارمندی در شهرداری رابرطبق قرارداد کاری خود  وظایفش را انجام دهند مثلا رفتگر کارخودش، سریدارکارخودش ورانند وغیره…. کارخودش با این مشکلات مواجه نبودیم.

وی ادامه داد: در این  فصل از سال ، شهرستان رابر  محل گذر بسیاری از مسافران و گردشگران است که به علت  گرمای  تابستان  به این منطقه خوش آب و هوا  سفر می کنند حال با صحنه سرگردانی زباله ها،  که چهره نازیبایی ازاین  شهر را به چشم خود می بینند  با وجود  سطل زباله ها باز هم زباله ها روی  زمین  ریخته شده است که این امر نه تنها به  سلامتی  بلکه به  زیبایی این منطقه  گردشگری  لطمه می زند.

photo_2016-07-18_21-15-46

جای سوال است  که باوجود سطل زباله، زباله ها را در  اطراف سطل زباله ببینیم ؟!!!

یکی دیگر از شهروندان رابری می گوید:  باماشین جمع آوری زباله مکانیزه می بایست شاهد  رضایتمندی و رفاه حال شهروندان و بهبود وضعیت سیمای شهری باشیم اما محقق شدن این امر در گرو رعایت مردم، مسافران و گردشگران  است..

فرد دیگری می گوید:  در همه شهرها شهرداری موظف است زباله ها را جمع آوری کند؛ خواه در کنار سطل زباله باشد خواه در جای دیگر.  و همچنین در سایر شهرها ماشین های حمل زباله ساعت خاصی از شب حرکت می کنند و زباله را جمع آوری می نمایند.

photo_2016-07-18_21-15-50

امید است مسئولان نسبت به سرگردانی زباله های شهرستان حساسیت بیشتری نشان دهند تا شهرستان رابر نیز با چهره بهتری به مردم شناسانده شود.