به گزارش افکارنیوز،

سیدیعقوب موسوی امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان که با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور برگزار شد اظهار داشت: ظرفیت‌های عظیم کشاورزی از خاک مناسب، آب و نیروی انسانی در جنوب کرمان وجود دارد.

وی افزود: در سال گذشته با انجام 15 هزار هکتار آبیاری تحت فشار رتبه اول کشوری را کسب کرده‌ایم که جنوب استان به اندازه 11 استان کشور آبیاری تحت فشار انجام داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان  با بیان اینکه در بحث تولید گندم 54 درصد افزایش کشت داشته‌ایم گفت: این در حالی است که سطح زیر کشت را افزایش نداده‌ایم و با آموزش‌های لازم و بهره‌وری بالا میزان تولید گندم را به 200 هزار تن در سال رساندیم.

وی با اشاره به اینکه جنوب استان کرمان بزرگ‌ترین تولید کننده و صادرکننده محصولات کشاورزی به دنیاست تصریح کرد: برای حمل و نقل محصولات کشاورزی جنوب به سایر نقاط نیازمند یک ناوگان حمل و نقل قوی در جنوب هستیم تا با ارسال محصولات مشکلی به وجود نیاید.

موسوی افزود: فقط در یک محصول گوجه فرنگی 473 هزار تن در سال گذشته در جنوب استان کرمان تولید شده که اگر به موقع بارگیری و منتقل نشوند امکان خراب شدن محصول است.

مجید سنجری مدیرکل اقتصادی استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: از دو سال گذشته 505 طرح با سرمایه‌گذاری 8 میلیارد تومان در استان کرمان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه 14 هزار شغل به شکل مستقیم ایجاد شده است  افزود: در بحث رفع موانع تولید 208 جلسه با هزار و 722 مصوبه تشکیل شده و مصوبات آن پیگیری می‌شود.

سنجری اظهار داشت: تامین منابع مالی مشکل اصلی آنها بود که 575 طرح با مبلغ 816 میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند که از این تعداد 177 طرح با اعتبار حدود 150 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.