به گزارش افکارنیوز،

«مهدی بنی‌اسدی» درباره قیمت مرغ و موجودی این کالا در بازار اظهار کرد: قیمت مصرف‌کننده هر کیلو مرغ در کرمان 7000 تومان است که در حد میانگین کشور و حتی مبلغی کمتر است.

 

وی افزود: با آغاز مهرماه و با توجه به این‌که ماه محرم در پیش است، تقاضای خرید مرغ گرم رو به کاهش بوده و پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت بیشتری در آینده داشته باشیم.

 

بنی‌اسدی تصریح کرد: در زمان کاهش قیمت، پشتیبانی امور دام وظیفه کمک به تولیدکننده را دارد و آماده‌ایم در صورت کاهش قیمت مرغ، کیلویی 6500 تومان مرغ را از مرغداران خریداری و در سردخانه ذخیره کنیم و در زمان نیاز عرضه خواهیم کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در سردخانه‌ها مرغ موجود است اما نیاز به عرضه نیست و قیمت هم‌چنان رو به کاهش است و باید مرغ مازاد جمع شود.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمان اظهار کرد: در راستای حمایت از مصرف‌کننده، در زمان افزایش قیمت مرغ، هر کیلو مرغ سرد را 4800 تومان توزیع می‌کردیم.

 

وی یادآور شد: در سطح استان وضعیت قیمت همین گونه است و ممکن است تفاوت جزئی به خاطر حمل وجود داشته باشد و ما در پشتیبانی امور دام آمادگی داریم که مرغ گرم مازاد را جمع آوری و ذخیره کنیم تا تولیدکنندگان دچار ضرر و زیان نشوند.