به گزارش افکارنیوز،

علیرضا رزم‌حسینی امروز عصر در جلسه کمیته استانی فرهنگی اربعین حسینی اظهار‌داشت: باید حداکثر استفاده معنوی را از فضای ایجاد شده در اربعین ببریم.

وی با اشاره به اینکه محرم درس‌های زیادی نه فقط برای شیعیان و مسلمانان که برای تمام انسان‌ها دارد افزود: امام حسین با شهادت خود و یارانش به همه آدمیان آموخت که امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام دوران‌ها حتی با نثار جان انجام شود و ترویج مشی رسول‌الله‌(ص) را با نثار جان خود انجام داد.

استاندار کرمان با بیان اینکه مبازره و مقابله با فساد و ظلم و ستم را باید از امام حسین یاد بگیریم تصریح کرد: امام حسین مرد اول اصلاح‌طلبی و مبارزه با ظلم و فساد است.

وی استفاده از فرصت اربعین را بهترین زمان برای ترویج فرهنگ ایرانی و شیعی با استفاده از ابزار فرهنگی در فراسوی مرزها برشمرد و افزود: اربعین نه فقط یک فضای معنوی بلکه فرصت مناسبی است تا با رفتار درست و مدیریت صحیح، فرهنگ ایرانی اسلامی را  به جامعه میلیونی حاضر در اجتماع اربعین صادر کنیم.

رزم‌حسینی با اشاره به وحشت به وجود آمده در سال گذشته از سوی داعش گفت: خوشبختانه تمام این تهدیدات هیچ ثمری نداشت و زائران اربعین از سراسر جهان به سلامت سفر خود را به پپایان رساندند و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد.

وی با بیان اینکه اجتماع اربعین فرصت مناسبی برای نشر اخلاق و تفکرات اسلامی است عنوان‌کرد: باید ایرانیان با عملکرد خوب خود پایداری این حرکت عظیم را حفظ کرده و با سهل‌انگاری و کوتاهی مشکلات فراوانی برای خود و کشور ایجاد نکنیم.

استاندار کرمان اجتماع جهانی اربعین را به‌عنوان یک میتینگ فرهنگی و اعتقادی مطرح کرد و گفت: باید از این فرصت انسان‌سازی استفاده درست و مناسبی بکنیم.

وی لزوم تشکیل کمیته اطلاع رسانی در صدا و سیما را بسیار لازم و تاثیر‌گذار دانست و اظهار‌داشت: با اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع و استفاده از رسانه استانی می‌توان مشکلات و ضایعات را به حداقل رساند.

رزم‌حسینی افزود: اربعین اتفاقی است معنوی و فرهنگی که در زمانی خاص کشور را در گیر خود می‌کند و اثرات اجتماعی و امنیتی خاص خود را به‌دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در خصوص ایاب و ذهاب زائران باید مدیریت کلان صورت بگیرد تا شاهد بازار سیاه در حوزه فروش بلیط به زائران نباشیم گفت: با اعمال یک مدیریت صحیح می‌توان از اتفاقات سال گذشته جلوگیری کرد.