به گزارش افکارنیوز،

گروه اجتماعی- در تابستان بسیاری از مجموعه های ورزشی زیر نظر شهرداری و بخش خصوصی برنامه ریزی کرده و سعی می کنند با برگزاری کلاس های متنوع خانواده ها را برای ثبت نام کودکان و نوجوانان در این مراکز ترغیب کنند.

به گزارش افکارنیوز، در سال های اخیر شهرداری تهران سعی کرده کلاس های ورزشی و تفریحی مختلفی را در مراکز ورزشی زیر نظر خود برگزار کند که شهریه این کلاس ها در مناطق و محله های پایتخت متفاوت است.

برای نمونه در منطقه 5 شهرداری تهران برای آموزش 10 جلسه شنا علاقه مندان باید مبلغ 210 هزار تومان بپردازند و اگر خواستار استفاده ساعتی از استخر باشید نیز هزینه ای معادل 11 هزار تومان دارد.

در مجموعه شهربانوی شهرداری منطقه 9 نیز برای آموزش شنا ماهانه 175 هزار تومان در نظر گرفته شده که شامل 12 جلسه 1.5 ساعته است و اگر بخواهید در کلاس های ژیمناستیک شرکت کنید باید 25 هزار تومان بپردازید. هزینه شرکت در کلاس های بدنسازی نیز برای 12 جلسه 30هزار تومان تعیین شده که در مجموع این هزینه ها در مقایسه با برخی باشگاه های خصوصی بسیار ازان است.

آموزش شنای خصوصی در برخی استخرهای خصوصی ماهانه حداقل 350 هزار تومان و بابت 12 جلسه تعیین شده و برای شرکت در کلاس های آموزش گروهی شنا باید حداقل 150هزار تومان هزینه کنید.

در چند سال گذشته و به دلیل شاغل شدن بسیاری از مادران ، خانواده هاترجیح می دهند فرزندان خود را در دوره های پانسیون مراکز و مجموعه های تفریحی و ورزشی ثبت نام کنند.

هزینه این دوره ها با توجه به برگزاری کلاس ها از 8 صبح تا 2 بعد از ظهر متغیر است. برای نمونه هزینه پانسیون یک ماهه تابستانه در یکی از مجموعه های شهربانوی شهرداری تهران با انتخاب ۳ رشته ورزشی و هنری، بیمه،  ناهار 350 هزار تومان تعیین شده و برای گذراندن دوره  پانسیون سه ماهه  با ۳ رشته ورزشی و هنری، بیمه، ناهار باید یک میلیون تومان هزینه کرد.

این دوره ها ویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان بوده و از  ۸  صبح تا ۱۵عصر این عزیزان می توانند در  رشته های علمی و هنری مانند ؛ نقاشی- خوشنویسی- سفره آرایی- نقاشی روی شیشه- روخوانی و روان خوانی- حفظ قرآن- کامپیوتر- ساخت زیورآلات- مهارتهای فردی و اجتماعی- دکوراسیون و چیدمان منزل- بافت مو و طراحی ناخن- کارگاه دوخت- کارگاه خلاقیت با پارچه- نقاشی روی پارچه ؛ و رشته های ورزشی نظیر شنا- شطرنج- کاراته- ایرو کامیت- ژیمناستیک- باله- ایروبیک کودکان شرکت کنند.

در کنار این مجموعه ها باید به فعالیت مجموعه های خصوصی نیز اشاره کرد به طوری که یک پانسیون ویژه پسران برای برگزاری 24 جلسه کلاس های فوتسال، بسکتبال، والیبال مبلغ یک میلیون و 880 هزار تومان از والدین می گیرد .

همچنین یک پانسیون ویژه دختران نیز برای برگزاری 30 جلسه کلاس تابستانه در قالب 3 رشته ورزشی شهریه 2 میلیون و 600 هزار تومان تعیین کرده که به گفته مسوول برگزاری، ظرفیت کلاس ها به سرعت پر می شود و والدین علاقه مند می توانند از هم اکنون نسبت به رزرو کلاس های تابستان سال آینده اقدام کنند.

بررسی نه چندان دقیق هزینه کلاس های تابستانی نشان می دهد بسیاری از خانواده ها قادر به تامین هزینه ها نیستند و نمی توانند شهریه ماهانه این کلاس ها را برای ساماندهی تعطیلات تابستانی فرزندان خود بپردازند بنابراین کودکانشان را با تلویزیون و رایانه و گوشی و دنیای مجازی سرگرم می کنند زیرا این گونه تفریحات برایشان بسیار ارزان تر تمام می شود.