به گزارش افکارنیوز،

عزیز‌الله مهدیان بعد از ظهر امروز در بازدید از بافت فرسوده شهری دوگنبدان در حوزه محله لبنان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای بافت فرسوده شهری دوگنبدان فرصتی استثنائی برای مردم این شهر بوده که به وسیله آن نسبت به بهسازی و بازسازی بافت فرسوده اقدام کنند.

وی افزود: خدا نکند در شهر دوگنبدان زلزله‌ای رخ دهد که در این صورت بافت فرسوده این شهر به قتلگاهی برای مردم این منطقه تبدیل می‌شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی کشور گفت: شرایط و تسهیلات خوبی از جمله وام 30 میلیونی و 6 میلیون تومانی بلاعوض برای بهسازی و بازسازی بافت فرسوده شهری دوگنبدان در نظر گرفته شده است که مردم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مهدیان تصریح کرد: در ادامه این وام‌ها هزینه‌های نقشه‌برداری، خاکبرداری، نقشه‌کشی و پروانه ساخت، عوارض شهرداری رایگان بوده که این هم یکی از اقدامات دولت در راستای کمک به مردم برای ساخت منازل استاندارد و مستحکم است.

وی یادآور شد: در صورت عدم استقبال این طرح از جانب مردم ممکن است شرایط به شکل دیگری رقم بخورد و این فرصت از دست برود.

مهدیان ادامه داد: اجرای این طرح تا پایان امسال پیش‌بینی شده که در صورت عدم استقبال مردم از آن ممکن است مشکلاتی برای تصویب دوباره آن ایجاد شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی عنوان کرد: در صورت اجرای این طرح ارزش افزوده این مناطق بسیار بالا رفته و امکانات زیادی از جمله فضاهای سبز و اماکن تفریحی در آن احداث می‌شود.

مهدیان تأکید کرد: در صورت اجرای طرح بهسازی و بازسازی بافت فرسوده شهری دوگنبدان این مناطق به یکی از بهترین نقاط شهری دوگنبدان تبدیل می‌شود.