به گزارش افکارنیوز،

محمود باقری صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج برای دومین سال متوالی به میزبانی این شهر برگزار می‌شود، اظهار داشت: این نمایشگاه ساعت 18 عصر امروز با حضور غلام‌محمد زارعی عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس، استاندار و مدیران کل استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون مدیرکل امور بازرگانی صنایع دستی کشور افتتاح می‌شود.

وی افزود: تاکنون غرفه‌های 16 استان اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، هرمزگان، خراسان، همدان، سیستان و بلوچستان، گلستان، یزد و کهگیلویه و بویراحمد در این نمایشگاه برپا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مدت یک هفته در  سالن شرکت مخابرات استان واقع در شرف‌آباد برپا می‌شود، معرفی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های صنایع دستی استان به کشور، حمایت از تولید و رونق اشتغال در راستای شعار سال را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

باقری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تسهیلات ویژه‌ای به هنرمندان صنایع دستی ارائه و کارگاه‌های تولیدی زیادی افتتاح شده است، تصریح کرد: به عنوان مثال در سال گذشته 52 کارگاه تولیدی و آموزشی با اشتغال‌زایی حداقل 5 نفر در این استان افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه امسال حدود 5 میلیارد تومان اعتبار به بخش صنایع دستی استان تخصیص یافت، ابراز کرد: توسعه، آموزش، تولید و صادرات صنایع دستی از برنامه‌های امسال اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است.