به گزارش افکارنیوز،

سید‌محمد حسینی‌ در پاسخ به این سئوال که برخی از جریان‌های سیاسی مدعی تسخیر لانه جاسوسی هستند، اظهار داشت: افرادی از هر دو جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب امروزی در تسخیر لانه جاسوسی نقش داشتند و مختص به یک جریان سیاسی نیست ولی برخی از افراد موثر در تسخیر لانه شیطان همچون علم‌الهدی در جبهه شهید شد و دیگرانی همچون اکبر گنجی هم اکنون در آمریکا هستند.

وی با بیان اینکه اتفاقا برخی دچار استحاله شده‌اند عنوان کرد: افرادی که اول انقلاب علیه اسلام آمریکایی بودند و برای ترویج اسلام ناب محمدی تلاش می‌کردند امروز در دانشگاه تربیت مدرس می‌گویند دیگر نباید از امام حسین(ع) روایت حماسی و انقلابی داشته باشیم بلکه باید روایت نلسون ماندلایی کنیم.

حسینی با بیان اینکه برخی افراد و دوستانشان که امروز مدعی عذرخواهی از آمریکا هستند دنبال منافع خود بوده و همان اول انقلاب هم به آرمان‌ها پایبند نبودند ابراز کرد: این افرا امروز چون منافعشان را جوری دیگری می‌بینند مطابق با همان مشق می‌نویسند.

وی با اشاره به اینکه افراد به دلیل وابستگی‌ها تغییر می‌کنند ولی آرمان‌ها نه تصریح کرد: این افراد زمانی علیه دولت موقت و ملی مذهبی‌ها موضع می‌گرفتند ولی هم‌اکنون حرف آنان را می‌زنند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به افرادی که مدعی خط امام(ره) هستند گفت: این افراد بروند و مواضع حضرت امام خمینی (ره) در سخنرانی چهارم آبان 43 در ارتباط با آمریکا را مطالعه کنند و بعد جمع‌بندی کنند که آیا می‌شود به آمریکا اعتماد کرد و دست دوستی داد.

حسینی با تاکید بر اینکه تاریخ آمریکا پر از ظلم و ستم است، افزود: رویکرد آمریکا در قبال ایران همیشه تاریخ مثل هم بوده یعنی قبل از انقلاب اگر منافع‌اش در برهه‌ای تامین نشده نگاهش جور دیگری بوده و امروزه نیز دشمی‌اش نه هسته‌ای بلکه آرمان‌های نظام و انقلاب است.