به گزارش افکارنیوز،

حسن صادقلو پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری سال 1395 با تبریک نوروز باستانی اظهار کرد و گفت: استان گلستان بر اساس کتاب تدوین شده اقتصاد مقاومتی، رصد خواهد شد و این گزارش عملکرد، مستقیم به رئیس‎جمهور ارائه می‎شود.

وی تصریح کرد: ارزیابی تمامی مدیران بر اساس تحرک اقتصاد مقاومتی انجام می‎شود لذا نسخه اقتصاد مقاومتی در بخش‎های مختلف روستایی، شهری و عشایری باید تدوین و ترسیم شود.

اقتصاد مقاومتی همان نسخه معاصر نظام اقتصاد اسلامی است

استاندار گلستان افزود: هر حوزه‎ای نسبت به مسئولیت خود در درجه اول باید نسخه‎های اقتصاد مقاومتی را بر اساس اسناد بالادستی بپیچد و تا 20 اردیبهشت باید برنامه‎ریزی در این راستا به اتمام برسد.

وی با تاکید بر اینکه بانک‎ها باید نقش خود را در اقتصاد مقاومتی تعریف کنند، افزود: باید برنامه‎ریزی‎های خود را در استان به صورت واحد کنیم، هر نوع اشتغال به نام اقتصاد مقاومتی تعریف نمی‎شود، در منابع درآمدی حتما باید مدیریت کنیم، عملیات ما باید تحریم‎شکن باشد اگر اینگونه عمل کنیم در راستای اقتصاد مقاومتی پیش رفته‌ایم.

صادقلو بیان داشت: پیام مقام معظم رهبری در سال قبل مبنی بر همدلی و همزبانی را شاهد بودیم که نتایج زیادی در عرصه بین‎المللی و ملی برای جامعه داشت، شعار امسال نیز «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نیز نتایج و تاثیرات بزرگی برای کشور ما خواهد داشت.

وی گفت: عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بسیار مهم است و مختص به یک زمان و برهه‎ای خاص نمی‎شود اقتصاد مقاومتی همان نسخه معاصر نظام اقتصاد اسلامی است که اگر شاکله نظام اقتصاد اسلامی را درک کنیم در حقیقت اقتصاد مقاومتی را در حوزه نظری و ماهیت مسئله درک خواهیم کرد.

اقتصاددانان گلستان برش استانی اقتصاد مقاومتی را تبیین کنند

استاندار گلستان افزود: اقتصاد مقاومتی حتما تبیین می‎خواهد گرچه مقام معظم رهبری، ارکان نظام و برخی علما راجع به این موضوع صحبت کردند ولی همچنان در حوزه نظری اقتصاد مقاومتی نیازمند مباحث هستیم.

صادقلو با اشاره به اینکه اقتصاددانان داخل استان باید برش استانی اقتصاد مقاومتی را تبیین کنند بر لزوم توجه به مباحث نظری نیز تاکید کرد و گفت: اگر نظر به عمل کشیده نشود موثر واقع نخواهد شد، ماهیت اقتصاد مقاومتی نسخه معاصر اقتصاد اسلامی است که از زمان رسول‎الله (ص) شروع شده است.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی از یک محتوای ارزشی برخوردار است، اظهار کرد: نظام اسلامی به دلیل برخورداری از ماهیت ارزشی دائما با باطل در نزاع است و این نزاع تا تحقق حکومت جهانی تمام‎شدنی نیست.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصاد شرایط دشوار است، گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد شرایط تهدید و شرایط دشمنی است در نتیجه ارکان نظام به ویژه مقام معظم رهبری با درک زمان این موضوع را بنیانگذاری کردند و صدور فرمان اقتصاد مقاومتی یک فرمان خردمندانه‎ای بوده است لذا باید این موضوع به صورت اعتقادی و با جدیت پیگیری شود.