به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه ماه رجب یکی از ماه های پرثواب و مورد توجه رسول اکرم(ص) بوده است ، اظهارکرد: یکی از سنت های حسنه که در چند سال گذشته راه افتاده، سنت زیبا و معنوی اعتکاف است که از 13 تا 15 رجب ادامه دارد .

وی به مورد استقبال قرار گرفتن این سنت حسنه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه 70 تا 75 در صد از شرکت کنندگان در اعتکاف جوانان و نوجوانان هستند که این در نوع خود قابل توجه است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه در سال 94 حدود 160 مسجد استان گلستان میزبان این مراسم معنوی بوده اند ، تصریح کرد: می توانستیم اماکن بیشتری را برای میزبانی از معتکفین انتخاب کنیم اما جامعیت مساجد بسیار مهم است چون مراسم اعتکاف باید در مساجد جامع برگزار شود.

IMG 9833

وی به استقبال و حضور 13 هزار نفری گلستانی ها در مراسم اعتکاف در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال 95 به دنبال این هستیم تا مساجد روستایی بیشتری را برای میزبانی اعتکاف در نظر بگیریم که افراد بیشتری بتوانند در این مراسم معنوی شرکت نمایند.

ثبت نام اعتکاف تا 12 رجب ادامه دارد

ولی نژاد با بیان اینکه ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف تا روز دوازدهم ماه رجب ادامه دارد ، گفت: به دلیل شرایط مختلف ممکن است همه مردم نتوانند در این مراسم معنوی شرکت کنند اما می توانند از مواهب معنوی این مراسم بهرمند شوند.

وی به برگزاری دعای " ام داوود" اشاره کرد و افزود: افرادی که نتوانسته اند در مراسم اعتکاف شرکت کنند می توانند در برگزاری اعتکاف ، کارهای فرهنگی و خدماتی و در پایان نیز می توانند جزء شرکت کنندگان در مراسم دعای ام داوود که در روز آخر اعتکاف قرائت می شود باشند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان گفت پیش بینی می شود امسال 10 درصد افزایش جمعیت معتکفین و مساجد میزبان اعتکاف را داشته باشیم .

IMG 9834

وی ادامه داد: در جهت افزایش بار معنوی سعی می شود برای هر یک از مساجد روحانی برای استقرار در نظر گرفته شود تا به سوالات شرعی و دینی معتکفین پاسخ داده شود و همچنین بحث ها و گفتمانهای لازم همچون شعار سال نیز در این مراسم ترویج شود.

این مقام مسئول اذعان داشت: روحانیون و مبلغینی که از قم می آیند و روحانیونی که برای اعتکاف ثبت نام کرده اند جهت ترویج گفتمان دینی استفاده خواهد شد.

ولی نژاد با اشاره به تاثیر معنوی اعتکاف بر جوانان تصریح کرد: هرجا فرصت فراهم شود جوانان خود را نشان می دهند چه در صحنه های سیاسی ، اجتماعی و دینی که بارها این را به اثبات رسانده اند.

وی از مسئولین خواست تلاش خود را در جهت همکاری در برگزاری این مراسم معنوی داشته باشند و افزود : خدمت رسانی به معتکفین نیازمند حضور و همکاری نیرو های درمانی ، امدادی ، امنیتی و خدماتی است تا بتوانیم بهترین شرایط لازم را ایجاد نمائیم.

رسانه ها از فرصت معنوی اعتکاف برای گسترش معنویت در استان استفاده نمایند

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان یکی از راههای افزایش بار معنوی جامعه را اعتکاف دانست و خاطرنشان کرد: مردم استان اگر فرصت دارند معتکف شوند و اگر نمی توانند در اعمال عمومی اعتکاف شرکت نمایند ، خیرین نیز می توانند به برگزاری هرچه بهتر این مراسم کمک نمایند تا از ثواب این مراسم بهرمند شوند.

وی از رسانه ها خواست از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و استان را تحت تاثیر فضای معنوی اعتکاف قرار دهند .

ولی نژاد افزود: اعتکاف یک عبادت شخصی است و در اجتماع انجام می شود به همین دلیل بخشی از هزینه را معتکف می پردازد همچنین سعی کردیم هزینه های اعتکاف نسبت به سال گذشته افزایش نداشته باشد .

IMG 9853

وی در ادامه به درخشش استان گلستان در انتخابات اشاره کرد و گفت : باید از حضور حداکثری مردم که توانستند رتبه اول را در کشور به دست بیاورند تشکر کرد .

مدیرکل سازمان تبلیغات به انتخابات مرحله دوم در برخی از حوزه های استان اشاره کرد و افزود : امیدوارم مردم استان بازهم در این مرحله از انتخابات پای صندوق های رای بیایند و حماسه ای دیگر را رقم بزنند.

وی به بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات اشاره کرد و گفت: رای مردم ملاک است و هرکس که رای بیاورد نماینده همه مردم است .

ولی نژاد در ادامه اذعان داشت : کاندیدا ها در حال رقابت رفاقت را فراموش نکنند و طرفداران آنها نیز ویژگی های انتخابات سالم را رعایت نمایند که باعث رنجش خاطر نشود.

وی در پایان افزود: کشور تجربه سالهای طولانی انتخابات را دارد و مردم خوب یاد گرفته اند که چه باید بکنند.