به گزارش افکارنیوز،

حبیب الله مسعودی فرید ظهر امروز در نشست منطقه‌ای هم‌اندیشی با موضوع فرزند خواندگی یا حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست اظهار داشت: فرصت های خیلی خوبی با ابلاغ این قانون برای فرزندپروری در کشور فراهم شد و سن فرزند خواندگی که در گذشته کمتر از 12 سال بود در این قانون، سن 16 سالگی به عنوان سن فرزند خواندگی اعلام شده است.

وی افزود: در گذشته تنها بچه‌هایی که سرپرست نداشتن می‌توانستند به فرزند خواندگی بروند اما اکنون بچه‌هایی که سرپرست دارند اما عدم صلاحیت آنها احراز شده توسط قاضی می‌توانند به فرزند خواندگی بروند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در قانون گذشته تنها زوجینی که فرزند نداشتند می‌توانند به فرزند خواندگی بگیرند اما اکنون علاوه بر آنها زوجینی که فرزند دارند و خانم‌هایی که بالای 30 سال هستند و مجرد هستند تنها برای فرزند دختر می‌توانند اقدام کنند که این کمک می‌کند تا ما بتوانیم به این موضوع سرعت دهیم.

مسعودی فرید گفت: در چند سال گذشته برآورد سهمی که در کشور داشتیم حدود 15 تا 20 درصد میزان فرزند خواندگی‌های ما افزایش پیدا کرده که امید داریم با برگزاری این نشست‌ها و عملیاتی کردن آن در استان‌ها و مبادی اجرائی بتوانیم افزایش بیشتری به رشد فرزند خواندگی در کشور بدهیم.

مدیرکل بهزیستی گلستان استان هم در این مراسم گفت: امروز نشست و هم‌اندیشی منطقه‌ای درباره اجرای واحد در قانون سال 92 که توسط مجلس شورای اسلامی با موضوع فرزند خواندگی یا حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تصویب شده و آئین نامه اجرایی آن توسط دولت در سال 93 تصویب و به سازمان بهزیستی و دستگاه‌های همکار ابلاغ شد، برگزار می‌شود.

ابراهیم غفاری افزود: این نشست به همین منظور با حضور استان‌های گیلان، مازندران، خراسان شمالی، سمنان و گلستان برگزار شد.

وی اظهار کرد: امیدواریم با برداشت‌های واحد از این قانون به وحدت رویه در همه استان‌های کشور برای موضوع فرزند خواندگی برسیم.