مرکز اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت کشور عراق امروز (سه‌شنبه) آمار کشته و زخمی‌ها انفجار شب گذشته (دوشنبه) در کاظمین در بغداد، پایتخت عراق را اعلام کرد.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حادثه منجر به شهادت یک زن شد و پرسنل پزشکی تحت نظارت مستقیم دکتر حسن التمیمی، وزیر بهداشت عملیات اورژانس و نجات را برای سه نفر از مجروحان که به دلیل این حادثه نیاز به جراحی داشتند، انجام می‌دهند.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی افزود: بقیه مجروحان پس از مداوا بیمارستان را ترک کردند، زیرا بیشتر جراحات آن‌ها جزئی و متوسط بود.

این در حالی است که در بیانیه‌ای که از سوی مرکز اطلاع رسانی عراق وابسته به دفتر نخست وزیری این کشور منتشر شد، آمده بود که انفجار یک نارنجک دستی در نزدیکی پل الائمه در بغداد به زخمی شدن هشت نفر از شهروندان منجر شد و بر اساس اطلاعات به دست آمده اولیه، در این حادثه فردی شهید نشده است.

پایگاه السیاسه نیوز دوشنبه در خبری نوشت: انفجاری تروریستی زوار امام موسی بن جعفر را در منطقه کاظمیه در بغداد، پایتخت عراق هدف قرار داده است. این انفجار در نزدیکی پل الائمه و بر اثر حمله‌ای تروریستی رخ داده است. همچنین گفته شده است فرد تروریستی که این نارنج را به سوی زوار امام کاظم (ع) انداخته است، دستگیر شده است.

رسانه‌های عراقی همچنین ازبازگشت جریان عادی زیارت زوار در منطقه کاظمین خبر می‌دهند.