پیشکسوت تیم استقلال گفت: با توجه به بازیکنان جذب شده استقلال امسال هم شانس قهرمانی ندارد.

رضا رجبی درباره وضعیت تیم استقلال در فصل نقل و انتقالات اظهار داشت: در کل دنیا پیش از اتمام فصل و شروع نقل و انتقالات برای

وی افزود: نمی‌دانم در باشگاه استقلال چه خبر است که به احتمال زیاد فرشید اسماعیلی جدا می‌شود. در زمان جدایی مهدی قائدی هم کمترین میزان صداقت را دیدیم. یک روز می‌گفتند وی را می‌فروشند و روز دیگر گفتند با توجه به نیاز فرهاد مجیدی، قائدی حفظ می‌شود. نفراتی هم که جای آن‌ها جذب شدند جوان هستند، اما استقلال زمانی برای آزمون و خطا ندارد. سال‌ها است این تیم جام نگرفته و این امر سبب تحقیر و عصبانیت هواداران شده است.

پیشکسوت تیم استقلال تصریح کرد: با این نفراتی که استقلال در نقل و انتقالات امسال جذب کرده باز هم نمی‌توانند این تیم را به قهرمانی برسانند. استقلال در پست‌های مختلف بازیکنان مکمل ندارد. به صورت مثال اگر قرار باشد ۴-۲-۳-۱ بازی کند، در پست‌های مختلف بازیکن مکمل در اختیار ندارد. این موضوع در دراز مدت برای تیمی که می‌خواهد در سه رقابت بازی کند، اذیت کننده است.

رجبی عنوان کرد: استقلال در خط هافبک مشکلات زیادی دارد. بازیکنی مثل آرش رضاوند با وجود توانمندی‌های تکنیکی‌اش، فصل گذشته به دلیل ناآمادگی بدنی از دقیقه ۶۰ به بعد نمی‌توانست کارایی بالا داشته باشد و تقریبا در زمین راه می‌رفت. خلاء بازیکنی مثل مسعود ریگی قطعا در استقلال مشخص خواهد شد. وی در قطع توپ، فشار روی تیم حریف، دوندگی بالا وضعیت فوق‌العاده‌ای داشت.

اتهامات جنجالی پیشکسوت استقلال به پرسپولیس

وی ادامه داد: همچنین در خط حمله هم بازیکنان هدف، سرعتی و سرزن قابلی که بتوانند شرایط متفاوتی را رقم بزنند نداریم. به همین دلیل همیشه باید استقلال با یک سبک و شیوه بازی کند و در این حالت قطعا به مشکل می‌خورد. مجبوریم تیم‌مان را همیشه با پرسپولیس مقایسه کنیم. تیم حریف وقتی بازیکنی را از دست می‌دهد بازیکنی مشابه را با همان ویژگی‌ها، قیمت و توانمندی جذب می‌کند، زیرا از پرسپولیس حمایت‌های دولتی و جانبی می‌شود.

بازیکن اسبق استقلال اضافه کرد: برخی عوامل فدراسیون فوتبال به نوعی قرمز هستند و به همین دلیل بازیکن با خودش می‌گوید اگر به پرسپولیس بروم راحت‌تر می‌توانم به تیم ملی رفته و قیمتم بالاتر می‌رود.

رجبی درباره ارزیابی اش از دیدار استقلال مقابل الهلال عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: باید قبول کنیم از لحاظ نیروی انسانی و امکانات از الهلال که یکی از متمول‌ترین تیم‌های آسیا است عقب هستیم. آن‌ها مدت‌ها است کار حرفه‌ای را شروع کرده اند. دیدار با این تیم جایی است که بازیکنان ایرانی می‌توانند بهتر دیده شوند و خیلی وقت‌ها ثابت شده در وضعیت سخت، توانایی درآوردن بازی را دارند.

وی ادامه داد: مانند زمان سرمربیگری کی‌روش در تیم ملی بچه‌های استقلال هم می‌توانند با فوتبال بسته و دفاعی و استفاده از ضربات ایستگاهی و شروع مجدد‌ها به نتیجه برسند، اما در روند فنی بازی قطعا این تیم استقلال عقب‌تر از حریف سعودی است. نمی‌گویم هیچ شانسی ندارد، اما قطعا شانسش برای برد کمتر است.