چگونه وام پایان‌نامه بگیریم+ جزئیات

صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان تسهیلات مختلفی در نظر گرفته که یکی از آنها تسهیلات پایان‌نامه‌های دانشجویی (طرح حمپاد) است. بر اساس این طرح، مشمولان می‌توانند در زمان تهیه پایان‌نامه از تسهیلات ۶ میلیون تومانی برای پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد و ۸ میلیون تومانی برای پایان‌نامه‌های دوره دکتری استفاده کنند.

خردادماه سال گذشته مسعود خواست خدایی، سرپرست اداره کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد وام حمپاد در مجموع برای تعداد ۴۸۹ نفر از متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد (۳۰۴ نفر) و دکتری (۱۸۵ نفر) به حساب بازنشستگان کشوری واریز شده است. این طرح از چند سال قبل آغاز شده و مشمولان همچنان می‌توانند برای دریافت وام اقدام نمایند.

شرایط دریافت وام پایان‌نامه

همانطور که اشاره شد وام پایان‌نامه دانشجویی به بازنشستگان و فرزندان آنان که در دو مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تحصیل می‌کنند اعطا می‌شود، اما این وام شرایط دیگری هم دارد، از جمله اینکه پایان‌نامه‌هایی مورد پذیرش و بررسی قرار می‌گیرند که به تصویب گروه آموزشی دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشند و مرحله تصویب پروپوزال را طی کرده باشند و تاریخ تصویب پروپوزال پایان‌نامه یا رساله دکتری متقاضیان نیز باید از تاریخ ۱۴۰۰/۵/۳۱ به بعد باشد. تکمیل فرم معرفی‌نامه دانشگاه توسط متقاضی به همراه شماره ثبت دبیرخانه و مهر و امضاء واحد آموزش محل تحصیل نیز الزامی است.

از دیگر شروط دریافت این وام این است که دریافتی ماهانه صاحبان دفتر کل باید بالاتر از ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد. ضمن اینکه ذکر شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است.

چگونه وام پایان‌نامه بگیریم+ جزئیات

نحوه ثبت‌نام وام پایان‌نامه

متقاضیان واجد شرایط دریافت وام پایان‌نامه برای ثبت‌نام می‌توانند به نشانی https://eservices.cspf.ir/govsso/sb-hampad مراجعه کنند. پس از ثبت‌نام متقاضی، راستی‌آزمایی و صحت‌سنجی از مدارک ارسالی انجام شده و پس از تامین اعتبار از سوی بانک عامل، این تسهیلات در ماه‌های آتی به حساب حقوقی فرد بازنشسته‌ای که واجد شرایط باشد، واریز خواهد شد.

مدارک لازم جهت ثبت‌نام وام پایان‌نامه

جهت ثبت‌نام وام پایان‌نامه می‌بایست فرم معرفی عنوان پژوهش را تکمیل و بارگذاری کرد. ثبت اطلاعات هویتی و بارگذاری تصویر کارت ملی بازنشسته، تصویر کارت ملی فرزند، تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه و تصویر کارت دانشجویی از دیگر مراحل ثبت‌نام وام پایان‌نامه دانشجویی است.