به گزارش افکارنیوز،

بهروز جلایی عصر امروز در تجمع حماسه آفرینان 8 دی در محکومیت فتنه‌گران در مزار میرزا کوچک جنگلی با اشاره به سخنان نماینده مردم رشت در مجلس در حمایت از فتنه، اظهار کرد: این نماینده از هویت مردم رشت امانتداری نکرد.

وی افزود: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به خوبی از فرهنگ، تاریخ و هویت مردم رشت به خوبی و به درستی امانتداری نکرد.

مسؤول بسیج اساتید گیلان با اشاره به اتفاق‌های اخیری که در صحن مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد، تصریح کرد: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا از مردم رشت و حماسه هشتم دی دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه این فرد شخصی رئالیسم است، ادامه داد: بنده در ادوار گذشته به واسطه حضورش در بنیاد شهید با افکارش آشنا بودم.

جلایی رئالیسم‌ها را منفعت‌گرا دانست و یادآور شد: به تعبیر رهبری ما نمی‌خواهیم کسی از کشتی انقلاب پیاده شود اما اگر شد، خودش شده است.

وی با بیان اینکه بعضی از اشتباهات در نتیجه همان خیانت است، یادآور شد: این فرد خود را جزو فراکسیون نسبت ولایی می‌داند اما رفتارهایش چیز دیگری است.

این مسؤول اضافه کرد: از این نماینده سؤال دارم که آیا فتنه 88 امنیت مردم را به خطر نینداخت و تمامیت نظام ما را به لبه پرتگاه نبرد؟.

وی با اشاره به اینکه درباره فتنه 88 تعداد 22 نکته از سایت مربوط به حضرت آقا برداشتم که شاه بیت آن چند نکته است، خاطرنشان کرد: کسانی که آن حادثه را آفریدند خواسته و ناخواسته در ادامه طرح دشمن را اجرا کردند.

جلایی با تصریح بر اینکه فتنه 88 پس از سال‌ها حقایقش کامل مشخص شده است، متذکر شد: جعفرزاده در مجلس می‌گوید چرا هشت سال است به این بهانه تاخت و تاز می‌کنید.

وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران می‌خواستند خون شهید محمدی نخستین شهید ترور هسته‌ای را به گردن نظام بیندازند، یادآور شد: شهریاری، احمدی روشن و... انسان‌های بزرگی بودند که آگاهانه راه خود را آماده کردند و با چشم باز در این مسیر قرار گرفتند و جزو شهدای ترور هسته‌ای شدند.

مسؤول بسیج اساتید گیلان گفت: چگونه می‌خواهید ولایی باشید وقتی کفر به طاغوت دارید، امام حسین(ع) فرمودند: هر کس رضایت خلق را به خالق ترجیح دهد خداوند به همان خلق واگذارش می‌کند.

وی ادامه داد: آقای نماینده به رأی خود ننازید و بهتر است نگاهی به رأی بنی‌صدرها بیندازید و ببینید که به چه سرنوشت‌هایی دچار شدند.

جلایی با بیان اینکه در حماسه هشتم دی مردم رشت همه مردم با همه افکار آمدند، افزود: تنها افراد حاضر در هشتم دی حامیان یک نماینده خاص نبودند.

وی خطاب به نماینده مردم رشت گفت: نفس مسیحایی حضرت آقا و خواص با بصیرت و مردم با معنا فتنه 88 را خواباند و مردم با هم مشکلی ندارند و همه می‌دانند که شما با نامه احمدی‌نژاد مشغول به تحصیل در مقطع دکتری هستید.

این مسؤول با اشاره به اینکه همه ما مستعد این هستیم که چنین آزمون‌هایی برای ما تکرار شود، اضافه کرد: آنچه که موجب شده تا برخی از نمایندگان نالایق در بعضی صحنه‌ها اینگونه حاضر شوند عدم اتحاد بود.

وی متذکر شد: باید انگیزه الهی را با وحدت حول محور الهی حفظ کنیم و این نسخه شفابخش ماست و این اجتماع تلنگری برای خودمان است.

جلایی با اشاره به اینکه ما قصد واکاوی کسی را نداریم اما صدای این نماینده در جهان پخش شده است، خاطرنشان کرد: این ملت ثابت کردند که پشتیبان ولایت هستند و با خلق حماسه 8 دی در مقابل فتنه‌گران ایستادند.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور حاضران با سردادن شعار «فتنه‌گر منافق از مجلس اسلامی اخراج باید گردد»، خواستار برخورد با سخنان اخیر نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی شدند.

نامه‌ای توسط خانواده‌های شهدای مدافع حرم رشت خطاب به اعضای شورای نگهبان و رئیس مجلس شورای اسلامی تنظیم و طی آن خواستار برخورد با سخنان اخیر این نماینده شدند.