به گزارش افکارنیوز،

«وحید پورحضرت» در این جلسه اظهار کرد: در کنار اعمال قانون برای نانوایان متخلف، نباید از تشویق نانوایان با مسئولیت غافل شد.

وی با اشاره به اینکه ماهیانه 600 تن آرد در بین نانوایان سهمیه پز شهرستان آستارا توزیع می‌شود، اضافه کرد: سهمیه آرد نانوایان در صورت رعایت موارد بهداشتی و ساعات پخت، افزایش خواهد یافت و میزان دقیق افزایش سهمیه در جلسه کارگروه فرعی آرد و نان تعیین خواهد شد.

وی اظهار کرد: نانوایی های دارای تعطیلی خودسرانه در روزهای جمعه یا استفاده کننده از جوش شیرین و افزودنی های غیر مجاز، پلمپ خواهند شد.

82398727-71349529_0

پورحضرت بیشتر تخلفات نانوایان آستارا را کم فروشی و عدم رعایت موارد بهداشتی عنوان کرد و گفت: در سه ماه اخیر، 134 بار از نان های شهرستان آستارا توسط ماموران بهداشت محیط نمونه برداری و 14 نانوایی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه 45 درصد از نانوایان شهرستان آستارا آزاد پز هستند، افزود: از صدور مجوز جدید نانوایی در نقاطی که چندین واحد نانوایی در آن فعالیت می کنند، پرهیز شود و نقاط محروم از نانوایی در الویت باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه متقاضیان مجوز نانوایی به پخت نان به عنوان شغل دوم و سوم نگاه نکنند، اظهار کرد: صدور مجوز نانوایی در آستارا منوط به فراگیری اصول حرفه‌ای این شغل، داشتن مدرک مربوطه و تجربه کافی است.