به گزارش افکارنیوز،

سیدمحمد میرمحمدی پیش از ظهر امروز در سومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان یزد اظهار داشت: امروز با وجود اینکه تسهیلات از نرخ 28 درصد با نرخ 18 درصد پرداخت می‌شود هنوز مشکلاتی در زمینه صادرات وجود دارد.

وی افزود: از جمله این مشکلات می‌توان به شرایط اقتصادی و یا حتی کیفیت پایین محصولات برخی شرکتها و موارد مختلف دیگری بوده که باید به بررسی و رفع آن پرداخت.

استاندار یزد ادامه داد: از 16 واحد کاشی و سرامیکی که در کشور تعطیل است، هیچ کدام در استان یزد نیست و تمام واحدهای تولیدی کاشی و سرامیک یزد فعال هستند.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: امسال شرایط بازار کاشی و سرامیک یزد بهتر شده و واحدهایی که با انباشت این محصول مواجه بودند هم به تدریج حجم کاشی و سرامیک انبارهای خود را کاهش داده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ارتباطات استانی به گونه‌ای تعریف شود که همه استانها بتوانند مشکلات خود را با یکدیگر مطرح کنند و این موارد پس از جمع‌بندی به سازمان‌های مربوطه بیان شود، می‌توان سریعتر اقدام به رفع مشکلات کرد چرا که ممکن است استانهایی در بعضی موارد مشکل مشابهی داشته باشند.

استاندار یزد ادامه داد: نشست‌های متعددی با حضور فعالان استان یزد در عرصه‌های مختلف اقتصادی برای شناسایی نقاط ضعف و مشکلات برگزار شد و راهکارهای برون رفت از این چالشها مطرح شد.