به گزارش افکارنیوز به نقل از شرق، چندي قبل مردي با مراجعه به دادسراي انقلاب اطلاع داد فردي ناشناس يك فيلم خصوصي از او در اختيار دارد و از اين طريق از او ۱۵۰ميليون تومان باج گرفته است. بعد از تشكيل پرونده گروهي از كارآگاهان پليس تحقيق در اين خصوص را آغاز كردند و در ابتدا براي پي بردن از جزييات واقعه به بازجويي از شاكي كه حبيب نام دارد پرداختند.

این مرد به ماموران گفت: «من همسر و فرزند دارم اما چندی قبل با زن جوانی آشنا و به او علاقه‌مند شدم و به همین دلیل نیز پیشنهاد عقد موقت را مطرح کردم و او هم پذیرفت. ما به صورت پنهانی با هم در ارتباط بودیم تا اینکه چند روز قبل بسته‌ای پستی به دستم رسید که داخل آن یک سی‌دی و یک نامه بود. در نامه نوشته شده بود اگر می‌خواهی آبرویت نرود و این فیلم تکثیر نشود باید ۱۵۰‌میلیون تومان بپردازی. وقتی فیلم را دیدم متوجه شدم کسی از رابطه من با همسر صیغه‌ای خودم این تصاویر را تهیه کرده است.»

کارآگاهان با تحقیق بیشتر و کمک شاکی متوجه شدند این فیلم در خانه یکی از دوستان حبیب تهیه شده است. مرد میانسال در این رابطه توضیح داد: «صاحب این خانه از دوستان قدیمی‌ام است. او چند روز قبل گفت قصد دارد به سفر برود برای همین کلید خانه‌اش را در اختیارم قرار داد تا در زمان غیبتش به آنجا سرکشی کنم. من هم یک روز با همسر موقتم به آنجا رفتم اما به غیر از ما کسی در خانه نبود.»

از آنجا که احتمال داشت خانه مورد نظر به دوربین مداربسته مجهز باشد ماموران بعد از اخذ مجوز قضایی به آنجا رفتند و به بازرسی خانه پرداختند و متوجه شدند حدس‌شان درست بوده است، به همین دلیل صاحبخانه که امین نام دارد تحت بازجویی قرار گرفت. او که ابتدا حاضر نبود هیچ جرمی را بپذیرد در تحقیقات تخصصی به اخاذی از دوستش اعتراف کرد. او گفت: «من از مدت‌ها قبل در خانه‌ام دوربین مداربسته کار گذاشته بودم.

البته به غیر از خودم کسی این موضوع را نمی‌دانست. وقتی هم می‌خواستم به سفر بروم بدون هیچ نقشه‌ای کلید خانه‌ام را به حبیب دادم و بعد از بازگشت وقتی فیلم‌های دوربین مداربسته را تماشا کردم آن صحنه‌ها را دیدم و با کمی پیگیری فهمیدم حبیب به صورت مخفیانه زنی را به عقد موقت خود درآورده است. همان موقع بود که تصمیم گرفتم دست به اخاذی بزنم و پولدار شوم.»

این متهم ادامه داد: «سی‌دی و نامه را برای حبیب فرستادم و او را تهدید کردم که همسرش را در جریان قرار خواهم داد البته خودم را معرفی نکردم. با این ترفند توانستم از او اخاذی کنم. البته هرگز فکر نمی‌کردم او بخواهد شکایت کند.»
بعد از ثبت اعترافات اين متهم، او در دادسرا نيز تحت بازجويي قرار گرفت و سرانجام از نظر بازپرس پرونده مجرم شناخته شد. به اين ترتيب با صدور كيفرخواست پرونده در اختيار دادگاه انقلاب قرار گرفت و اين جوان بهزودي محاكمه خواهد شد.