به گزارش افکارنیوز به نقل از مشرق، با پیگیری های انجام شده توسط دستگاه های نظارتی و قضایی،عوامل فرقه نوظهور ريكى شناسایی و سركرده آن به نام (ب-پ) دستگير شد.

از جمله اهداف این فرقه وارداتی، انحراف افکار و ترویج عقاید ضددینى و سکولار، اشاعه فحشا با عناوین همسویى، مدیتیشن(تمرکز)، ریلکسیشن(آرام‏سازى)، سکسولوژى(سکس درمانى) و… بوده که رئیس فرقه نزد افرادی چون پاتریک زیگلر، کترین رایسون، اولى گابریل سن و رودکوکس در مالزى و ترکیه این تعالیم را فرا گرفته و در تهران، مازندران و گلستان با همکارى تعدادى مدرس تبلیغ مى‏ کرده است.

نام‏برده در تبلیغ با به کارگیرى تکنیک‏ هاى موجود در روانشناسى و تلقین که بر اثر قدرت بیان بالا در روح، ذهن و روان افراد مى‏ گذاشت، فرد را تحت عنوان تخلیه و آرامش وادار به ابراز گناهان خود در میان جمع مى ‏کرد.

ب - پ از سال ۸۶ فعالیت فرقه‏ اى را در سارى آغاز و تاکنون بیش از دو هزار نفر در سطح کشور و بیش از ۱۵۰ نفر در سطح استان جذب وی شدند که اکثر آنان مونثو غالباً مطلقه هستند.شگرد فرقه «ریکى» براى جذب افراد

فرقه «ریکى» براى جلب اعتماد و جذب بیشتر بانوان متقاضى شرکت در کلاس‏هاى خود، آنان را به ثبت‏ نام همسران شان ترغیب مى‏ کرد تا علاوه بر درآمد بیشتر، با ایجاد اعتماد، پوششى بر روابط آزاد انان در کلاس‏ها باشد.

هم‏چنین بعضى از مسترها «مربیان» با آموزش همسران یا محارم خود از حضور ایشان در جلسات بهره برده و در صورت درخواست متقاضى، لمس توسط همکار مستر صورت مى‏ گرفت.
اکثر شرکت‏ کنندگان در جلسات فرقه داراى اعتقادات دینى ضعیفى بوده و این‏گونه اقدامات فرقه به منظور شرعى جلوه دادن کلاس‏ ها بوده است.

برخلاف القاى مسترها بر عدم تماس بدنى، اکثر حرکات فرقه نیاز به تماس بدنى مستر با شرکت‏ کنندگان داشته است..

مختلط بودن جلسات آموزشى و جاذبه‏ هاى جنسى یکى از دلایل اقبال افراد فریب خورده به این فرقه بوده است.
فرقه ريكى با جذب افراد معتبر از جامعه پزشكى و مشاورين روانشناس سعى در اعتباربخشى به فعاليت‏هاى فرقه‏ اى خود داشت و از طريق تبليغ چهره به چهره افراد نيز اقدام به جذب افراد انجمن‏ هاى ترك اعتياد نموده است.