به گزارش افکارنیوز ، "صادق طیبی" در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: متعاقب زلزلههاي پيدرپي حداكثر تا ۳۰ درصد به منازل مسکونی خسارت وارد شده است و هماكنون نیروهای امداد و نجات جمعیت هلالاحمر استان در مناطق زلزلهزده دهلران و آبدانان مستقر و آماده هرگونه خدمترسانی هستند.

وی با اشاره به جراحت وارده به ۱۹ نفر از اهالی دهلران و آبدانان خاطرنشان کرد: ۱۸ مصدوم، سرپایی درمان شدند و یک فرد نخاعی شده براثر ضربه شدید تحت نظر پزشک است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام با بیان این‌که بیش از ۱۰۰ نیروی امدادی با ۱۰ دستگاه خودرو امداد و نجات و آمبولانس در حال خدمات‌دهی به مردم زلزله‌زده این شهرستان‌ها هستند، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۰۰۰ چادر و بسته‌های مواد خوراکی در میان مردم زلزله‌زده توزیع شده است.

طیبی خاطرنشان کرد: از نخستین روز زمین‌لرزه(بیش از ۱۰ روز پیش) نیروهای هلال‌احمر به صورت شبانه‌روزی در منطقه مستقر و به مردم زلزله‌زده این شهرستان‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی يادآور شد: هماكنون به علت افزايش دما نمیتوان برای این افراد اردوگاهي ایجاد کرد و فعلاً ساكنان مناطق زلزلهزده در فضاي باز منازل مسكوني چادر زدهاند تا با استفاده از سيستمهاي سرمایشی به عارضه گرمازدگی دچار نشوند.