به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سید محسن طباطباییپور ـ تهیهکننده این فیلم ـ با اعلام این خبر افزود: سیناپس کار به قلم محمدرضا گوهری به طور کامل آماده شده است و فیلمنامه در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقهای نگاشته خواهد شد.

وی گفت: اصغر فهیمی‌فر مراحل تحقیق این اثر را به اتمام رسانده که بخشی از تحقیق شامل پژوهش های میدانی و گفت وگوهای مفصل با استاد فرشچیان راجع به دوره های مختلف زندگی او و بخش دیگر بررسی کتاب هایی بود که درباره نگارگری ایرانی منتشر شده است.

طباطبایی‌پور با اشاره به اینکه با توجه به تحقیقات انجام شده، کتابی نیز توسط دکتر فهیمی‌فر و زیر نظر استاد فرشچیان نوشته شده که بعد از انتشار بستر اصلی فیلمنامه خواهد بود، اظهار کرد: بخش‌هایی از زندگینامه این استاد فرهیخته نگارگری به قلم ایشان، از منابع اصلی فیلمنامه است که البته گوهری از خاطرات اطرافیان استاد نیز به عنوان عناصر دراماتیزه کردن استفاده می‌کند.

طباطبایی‌پور ادامه داد: برای بازی در نقش استاد یکی از چهره‌های صاحب نام سینمای ایران دعوت خواهد شد، البته تاکنون گزینه‌هایی را مدنظر داشته‌ایم اما تا زمان پیش تولید هیچ گزینه‌ای قطعی نخواهد شد.

اصغر هاشمی از فیلمسازان عرصه سینما و تلویزیون است که فیلم سینمایی «زیر بام های شهر او» یکی از بهترین آثار ژانر اجتماعی در سینمای ایران لقب گرفته است.

هاشمی پیش از این مجموعه یک مشت پر عقاب را برای مرکز سیمافیلم کارگردانی کرده است.