به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، بالابر غیرایمن مجتمع بزرگ در حال ساخت در شهرک ولیعصر جان کارگر را گرفت.

در پی تماس کارگران یک مجتمع درحال ساخت مبنی بر سقوط بالابر صبح امروز با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران آتش نشانان حریق و نجات ایستگاه ۳۸ را به محل حادثه در شهرک ولیعصر، خیابان بهرامی اعزام کرد.

بر اساس این گزارش، این مجتمع در حال ساخت دارای نه طبقه در قسمت بالا و سه طبقه در زیر زمین بود که هشت نفر از کارگران ساختمانی همراه با مقدار کمی تجهیزات ساختمانی در حال پایین آمدن با بالابربودند که در اثر غیر استاندار بودن و ساخت دستی این بالابر و تحمل نکردن ظرفیت تعداد نفرات و باری که حامل آن بود سیم بکسل بالابر پاره شد و هشت کارگری که داخل اتاقک بالابر بودند از طبقات بالایی رها شده و با شتاب و سرعت زیاد به سه طبقه زیرین این مجتمع سقوط کردند.

یکی از کارگران با تایید پزشکان اورژانس جان خود را از دست داد و هفت نفر دیگر به شدت مجروح شدند که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

واژگونی میکسر حمل بتون

میکسر حمل بتون در حال رفتن به محل تخلیه بتون در خیابان کاشانک واژگون شد.

رهگذرانی که در حال عبور از این محل بودند با دیدن واژگونی این خودروی سنگین با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتندو ستادفرماندهی آتش نشانی تهران زنگ ایستگاه ۶۱ را ساعت ۱۵:۴۰روز گذشته به صدا درآوردوآتش نشانان بلافاصله بسوی آدرس اعلام شده درخیابان کاشانک نرسیده به میدان صبوری حرکت کردند.

اسماعیل گشایش فرمانده همراه آتش نشانان درباره این حادثه گفت: یک دستگاه میکسر بتون حامل بار درحالی که قصد ورود و تخلیه بتون به کارگاه ساختمانی راداشت در سربالایی خیابان صبوری کنترل این خودروی سنگین را از دست راننده آن بنام(میلاد - ص) خارج شده و برروی آسفالت خیابان واژگون شده بود.

وی در ادامه افزود: آتش نشانان به محض رسیدن محل را ایمن ساخته و خیابان را که در اثر جاری شدن گازوئیل خودرو لغزنده شده بود با ریختن خاک پاکسازی و ایمن کردند.

برخورد خودروی سواری با تیر چراغ برق

ناتوانی راننده جوان در کنترل خودروی سواری و برخورد آن با تیرچراغ برق خسارت مالی بر جای گذاشت.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت ۶:۳۵ دقیقه صبح امروز با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۹۴ را به محل حادثه در سیمون بولیوار ابتدای خیابان محبان الئمه مقابل مجتمع ورزشی یاس اعزام کرد.

مهران شمس فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: خودرو سواری به رانندگی آقای ۲۱ ساله ای به علت رعایت نکردن اصول ایمنی و کم تجربگی از مسیر خود منحرف وبا تیر چراغ برق کنار خیابان برخورد و در پیاده رو متوقف شده بود.

وی با اشاره به عملیات آتش نشانان افزود: نیروهای عملیات بی درنگ پس از ایمن سازی محل و قطع سیستم برق خودرو از خطرات احتمالی دیگر جلوگیری و پس از انتقال خودرو به پارکینگ به وسیله جرثقیل به ماموریت خود پایان دادند.

آتش در بیمارستان

سرعت عمل آتش نشانان در خاموش کردن آتش سوزی آشپزخانه بیمارستان از بروز خسارت بیشتر جلوگیری کرد.
رخداد این آتش سوزی ۴:۵۰ دقیقه بامداد امروز به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که ستاد فرماندهی بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۱ و۴۶ را به محل حادثه در خیابان سرهنگ سخایی اعزام کرد.

محمد تیمورخانی افسر آماده منطقه یک عملیات که از ابتدا در محل حاضر بود گفت: این آتش سوزی در طبقه منفی یک این بیمارستان رخ داد که به علت حساسیت محل، ستاد فرماندهی دو ایستگاه را همزمان اعزام کرد.

وی در ادامه افزود: آتش نشانان پس از رسیدن به محل به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول به خاموش کردن شعله های آتش و جلوگیری از سرایت آن به طبقات بالاتر و گروه دوم با بررسی در طبقات و نجات محبوس شدگان احتمالی پرداختند.

اصغر آوانلو فرمانده آتش نشانان نیز درباره این عملیات گفت: نیروهای عملیات پس از مهار کامل شعله‌های آتش در آشپزخانه، با استفاده از ۵ دستگاه فن فشار قوی دود ناشی از شعله‌های آتش را به خارج هدایت کردند.

نجات معجزه آسای دو کارگر ساختمانی

دو کارگر ساختمانی که بر اثر ریزش خاک و سنگ در مجتمع گودبرداری شده زیر آوار گرفتار شده بودند با تلاش آتش نشانان نجات پیدا کردند.

در پی ریزش خاک و سنگ بر روی دو کارگر ساختمانی، دیگر کارگران این مجتمع با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس گرفتند و ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران زنگ ایستگاه ۲۳ و نجات ۱۲ را ساعت ۱۱:۳۵ به صدا درآورد و آتش نشانان بلافاصله بسوی آدرس اعلام شده در خیابان بنی هاشم نبش کوچه فروردین حرکت کردند.

علی امینی معاون عملیات منطقه سه که در محل حاضر بود در این باره گفت: در زمینی که برای احداثمجتمع تجاری گود برداری شده بود کارگران در حال آماده سازی فونداسیون بودند که بخشی از دیواره خاکی برروی دو کارگر از اتباع بیگانه بنام(نوغن - ت) و(جمعه - ر) فروریخته بود.

وی بااشاره به عملیات حساس نجات کارگران افزود:آتش نشانان به محض رسیدن با ابزار ویژه نجات دست به کار شده و کارگران گرفتار را از زیر خاک و سنگ خارج کردند و جهت مداوا در اختیار امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.