به گزارش افکار به نقل از جام نیوز، پلیس کانادا اعلام کرد: مقتول، یک دانشجوی چینی بود. در حال حاضر مقامات پلیس فرانسه در جستجوی مظنون این جنایت وحشتناک هستند که یک هنرپیشه هرزهنگار کانادایی است.
یان لافرنیز، فرمانده پلیس مونترال با بیان اینکه قربانی یک جوان ۳۳ ساله چینی به نام " جیون لین " بود افزود: ‌» این دانشجوی چینی قبل از مرگش با " لوکا روکو مگنوتا "، قاتل و هرزه‌نگار کانادایی که در حال حاضر از سوی اینترپل تحت تعقیب است، قرار ملاقات داشته است.»
شبکه خبری ان‌بی‌سی در گزارشی در این باره آورده است، یک افسر ارشد پلیس فرانسه اظهار داشت که اطمینان دارد «مگنوتا» هم‌اکنون در فرانسه است.
یک افسر پلیس دیگر فرانسه نیز دراین‌باره گفت: «به نظر می رسد قاتل، قبل از فاش‌شدن این جنایت یعنی در تعطیلات آخر هفته گذشته از مونترال به پاریس گریخته است.»
پلیس کانادا احتمال می‌‌دهد فیلم ویدئویی را که در تحقیقاتش بدست آورده، تصاویر ضبط شده از این جنایت وحشیانه است. در این فیلم که روی اینترنت قرار گرفته نشان داده شده که مردی با کلنگ به جان قربانی خود افتاده و گلوی او را می‌برد و سپس اعضای بدنش را از هم جدا می‌کند. قاتل تصاویر مستهجنی از جسد قربانی گرفته است.
به گفته ماموران پلیس، "ماگنوتا" با اسامی دیگری چون اریک کلینتون نیومن و ولادیمیر رومانوف نیز شناسایی شده است.