به گزارش افکارنیوز به نقل از24، این بازیگر مشهور سینما و تلویزیون و تئاتر کشورمان که در بخشی از برنامه "گپ" به زندگی دوران کودکی خود اشاره می کرداظهار داشت:

چون پدرم نظامی بود، وقتی که دانش آموز کلاس اول ابتدایی بودم به شهرستان خاش مهاجرت کردیم. در آن دوران شهر خاش فقط یک خیابان داشت که نیمه اسفالت بود و امکانات شهری آن بسیار کم بود.

تارخ افزود: خانه ما در خاش یک باغ بود که بدلیل کمبود آب، کاملا خشکیده بود و مشکل بزرگ این بود که خانه پر بود از مار و عقرب و رتیل. پدر و دو برادر بزرگترم، یکی از وظایفشان این بود که اطراف خانه را جست وجو کنند و این حیوانات را ازبین ببرند یا فراری دهند.

امین تارخ گفت: معمولا یکی از گفت وگوهایی که در خانه توسط پدر و برادرهایم به وجود می آمد، صحبت در باره تعداد عقرب و رتیل هایی بود که کشته بودند یا مارهایی که فراری داده بودند.

این بازیگر سینمای ایران اظهار داشت: به خاطر یک خاطره، من هنوز هم می ترسم دستم را زیر بالشم ببرم، چون در دوران زندگی در خاش، یک بار دستم را زیر بالشم بردم و احساس کردم چیزی زیر بالشم حرکت می کند. وقتی نگاه کردم یک عقرب سیاه بزرگ بود که در آن منطقه به عقرب جراره معروف یود.

تارخ ادامه داد: بدلیل اعتراضاتی که به پدرمان کردیم پس از مدتی از خاش به زابل منتقل شدیم، اما تفاوتی که به وجود آمد این بود که در محل جدید، علاوه بر حیوانات قدیم، حشره ای به نام کک هم وجود داشت! این حیوان بدلیل اینکه به هنگام راه رفتن می پرد، در بسیاری از مواقع داخل استکان چای می افتاد و ما مجبور بودیم تا خنک شدن چای دست مان را روی استکان بگذاریم تا از ورود احتمالی این حشره جلوگیری کنیم.