به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ مهرداد امیدی گفت: اواخر سال گذشته، ماموران آگاهی تهران بزرگ، در پی شکایت یکی از شهروندان، از وقوع یک فقره کلاهبرداری تحت عنوان خرید خودرو با چک جعلی، با خبرشدند.

وی افزود: این مالباخته به پلیس اعلام کرد که برای فروش خودرو پژو پارس خود در روزنامه آگهی فروش چاپ کرده بود که دو نفر طی تماس تلفنی پس از دریافت مشخصات خودرو؛ به عنوان خریدار در محل حاضر شدند و در ازای پول، یک فقره چک به مبلغ ۱۵۲ میلیون ریال را به فروشنده دادند که وی پس از رفتن به بانک دریافت که چک جعلی است.

امیدی، تصریح کرد: پلیس پس از تحقیقات لازم دریافت که هویت خریداران خودرو جعلی بوده و آنان با الصاق عکس به شناسنامه که در گذشته به سرقت رفته بود، موفق به دریافت دسته چک شده بودند، همچنین براساس اطلاعات پلیس، مته‌مان بلافاصله خودرو فوق را به صورت قولنامه‌ای با مدارک جعلی و زیر قیمت به بنگاه خودرو، فروخته بودند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری، یادآور شد: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، تحقیقات خود را بر روی این پرونده آغاز کردند که از چند فقره کلاهبرداری دیگر با این همین شگرد، با خبر شدند.

به گفته این مقام انتظامی، پلیس پس از تحقیقات لازم از طریق یکی از چک‌ها، موفق شد به هویت واقعی یکی از متهان پی ببرد که در کرج زندگی می‌کرد، بنابراین پس از تعقیب و مراقبت، سرانجام هر دو متهم حین خروج از منزلشان دستگیر شدند.

وی با اشاره به کشف مقادیر زیادی از اسناد جعلی ثبت شرکت، مبایعه نامه خرید و فروش خودرو، تعدادی شناسنامه جعلی و مبلغ ۵۹۲ میلیون ریال، وجه نقد از محل اختفای مته‌مان، یادآور شد: پلیس در تحقیقات لازم دریافت که مته‌مان دو برادر ۳۰ و ۴۰ ساله هستند که تا کنون سابقه کیفری نیز نداشته‌اند و با این شگرد موفق به خرید ۹ دستگاه خودرو با چک جعلی شده بودند.

به گفته امیدی، مته‌مان در بازجوئی‌ها اعتراف کردند که تمامی طعمه‌های خود را از آگهی روزنامه انتخاب کرده و در ساعات بعد ازظهر که بانک‌ها بسته بودند به سراغ فروشندگان خودرو می‌رفتند.

وی در پایان به فروشندگان خودرو هشدار داد که هنگام خرید و فروش، مراقب چکهای جعلی باشند.