به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی این فیلم، فیلم مستند من یک مزدور سفید هستم به کارگردانی طاها کریمی و به تهیهکنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در دومین حضور بینالمللی خود، در بخش رقابتی جشنواره بینالمللی فیلم کوریتیبا Curitiba در دو سانس ابتدا ساعت ۵ بعدازظهر ۱۱ خردادماه (۳۱ می۲۰۱۲) و در سانس دوم در ساعت ۲۰ غروب ۱۵ خردادماه جاری (۴ جون ۲۰۱۲) در سالن شماره ۱ سینما الهار شهر بندری کوریتیبا در کشور برزیل به نمایش درآمد.

امسال از طرف کارگردان سراسر دنیا ۳۵۰۰ فیلم به دفتر جشنواره فیلم «کوریتیبا» ارسال شده بود که تنها ۶۶ فیلم از ۱۵ کشور جهان برای نمایش در این جشنواره پذیرفته شدند که مستند بلند ۶۰ دقیقه‌ای «من یک مزدور سفید هستم» یکی از این فیلم‌ها بود.

این جشنواره با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ مسابقه بین‌الملل، مسابقه فیلم برزیل، مسابقه نگاه جدید، بخش پارانا، و همچنین چندین نشست تخصصی در مورد سینما و کارگاه آموزشی فیلم مستند با حضور «موکرزل اولدو»، کارگاه زبان فیلم با حضور «هفنر هرنانی» و کارگاه فیملنامه با حضور «فرناندو ماریس» در روزهای(۲۹ می‌تا ۴ جون ۲۰۱۲) در سینما الهار در شهر بندری کوریتیبای برزیل برگزار ‌شد.

من یک مزدور سفید هستم در اولین حضور بینالمللی خود، در بخش رقابتی جشنواره بینالمللی فیلم گلف به نمایش درآمد و توانست جایزه دوم بهترین فیلم مستند بلند بخش خلیج را از آن خود کند. این جشنواره در روزهای ۲۲ تا ۲۸ فروردین ماه امسال (۱۰ تا ۱۶ آوریل ۲۰۱۲) در شهر دبی در امارات متحده عربی برگزار شد.