به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، ماموران كلانتري ۱۳۴ شهركغرب در۲۱ خردادماه سالجاري از طريق مرکز ۱۱۰ در جريان وقوع يک فقره فوت مشکوک در بلوار فرحزادي ـ روي پل نيايش قرار گرفتند.

با حضور عوامل کلانتری و بررسی‌های مقدماتی مشخص شد که یک دستگاه خودرو Rio سفید رنگ که از محل متواری شده، با جوانی به نام «فرشاد. ع» ۲۶ ساله برخورد و متعاقب آن یک دستگاه خودرو پژو پارس سفید رنگ نیز به رانندگی «مهدی. خ» ۲۸ ساله در حالی که فرشاد روی زمین افتاده بود، از روی بدن وی عبور می‌کند که در لحظه متواری‌شدن از محل، راننده پژو پارس به علت عدم‌توانایی در کنترل وسیله نقلیه با کناره‌‌ اتوبان برخورد و متوقف شد و راننده از ناحیه دست چپ دچار شکستگی شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه پنجم ویژه قتل تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان در اولین مرحله به تحقیق از راننده خودرو پژو پارس پرداختند که «مهدی» در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: با تماس تلفنی یکی از دوستانم به نام «کسری»، با یک دستگاه خودرو پژو پارس سفید رنگ به محل قرار ملاقات(محل حادثه) مراجعه و به محض حضور در محل مشاهده کردم که چند نفر از داخل یک دستگاه خودرو پژو پارس و یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ پیاده و به سمت خودرویم و کسری حمله‌ور شدند که یک تن از آنان در حالی که هنوز من از ماشین پیاده نشده بودم، ضمن درگیری با من فرمان خودرو را گرفت که به علت عدم‌توانایی در کنترل خودرو، پس از عبور از روی بدن مقتول به داخل جدول کنار اتوبان منحرف شدم.

با شناسایی یکی از دوستان مقتول که در زمان حادثه به همراه مقتول در محل حضور داشت، وی به اداره دهم منتقل و درباره زمان حادثه به کارآگاهان گفت که در روز حادثه در تماس تلفنی فرشاد(مقتول) در محل حادثه حاضر شدم که مشاهده کردم، یک دستگاه خودرو Rio و یک دستگاه خودرو پژو پارس نیز در محل حضور دارند و سرنشینان آنان پس از درگیری متواری شدند که خودرو Rio با سرعت با فرشاد برخورد و متواری شد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک خودرو Rio شدند که در ادامه تحقیقات مشخص شد که خودرو در اختیار فرزند خانواده به نام «کسری» است که با مراجعه به محل سکونت کسری در منطقه صادقیه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از محل سکونت خود متواری شده است که نهایتا با انجام شیوه‌های پلیسی و ارائه آموزش‌های لازم به اعضای خانواده کسری نهایتا این متهم خود را به اداره دهم پلیس آگاهی معرفی کرد.

با آغاز تحقیقات از کسری، وی در مراحل اولیه تحقیقات سعی در انحراف مسیر تحقیقات مبنی بر غیرعمدی بودن تصادف را داشت که با توجه به ارائه مستندات و دلایل غیرقابل انکار، ضمن اعتراف صریح به قتل، در اعترافات خود به کارآگاهان گفت که از حدود یکسال پیش با فرشاد دوست بودم و از وی موادمخدر و «گراس» خریداری می‌کردم، از حدود دو ماه پیش در حدود ۲۰۰ هزار تومان به فرشاد بدهکار شده بودم تا اینکه در روز حادثه چندین بار برای پرداخت بدهکاری، از طریق تماس تلفنی مرا تهدید کرد اما چون من پول نداشتم پرداخت بدهی را به زمان دیگری موکول می‌کردم که نهایتا با همدیگر در آدرس بلوار فرحزادی روی پل نیایش قرار گذاشتیم و من نیز به همراه یکی از دوستانم به نام «مهدی» در محل قرار حاضر شدیم که ناگهان متوجه شدم فرشاد با مشاهده ما به همراه دوستانش از داخل دو دستگاه خودرو پژو پارس و پژو ۲۰۶ پیاده و به طرف ما حمله‌ور شدند.

متهم در ادامه گفت: در این هنگام ترسیدم و قصد فرار داشتم که ناگهان فرشاد به سمت خودرو ما آمد و من نیز بدون توجه به وی با او برخورد کرده و بلافاصله پس از افتادن فرزاد از صحنه متواری شدم و از آنجائی که دوستم «مهدی» در محاصره دوستان فرشاد قرار داشت، او نیز در حال فرار با خودروی خود از روی بدن فرشاد رد شد که به علت عدم‌کنترل، خودرو از مسیر منحرف و داخل جوی آب افتاد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ کارآگاه آریا حاجیزاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به تحقیقات انجام شده و اعتراف صریح متهمان، قرار بازداشت موقت برای هر دو متهم صادر و به دستور بازپرس پرونده، متهمان براي انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتهاند.