به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، مراسم تجلیل از مقام علمی استاد عبدالحسین حائری نسخهشناس برجسته کشور نیز با حضور بهمن دری معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات و جمعی از اهالی نسخ خطی و ادب در سرای اهل قلم برگزار شد.

در این مراسم عبدالحسین حائری با اشاره به عدم مالکیت انگلیسی‌ها در ایران، بیان داشت: در سال‌های بسیار دور سفارت انگلیس، قیطریه را برای بنای این سفارتخانه از ایران اجاره کرده بود که بنده نمی‌دانم هم اکنون این سند اجاره در کجا قرار دارد.

وی اضافه کرد: سند اجاره سفار انگلستان از ایران در یک پاکت قرار داشت که گم شده است که معتقدم که باید برای پیدا شدن آن اقدام جدی صورت گیرد چرا که این پاکت در صندوق کتابخانه مجلس شورای اسلامی بود.

حائری ادامه داد: نسخه‌های خطی بسیار ارزشمندی در صندوق کتابخانه مجلس شورای اسلامی نگهداری می‌شود بنده سند اجاره سفارت انگلیس از ایران را داخل یک پاکت در یکی از این صندوقچه‌ها قرار داده بودم که حالا نمی‌دانم چه شده است و دیگر نتوانستم آن را پیدا کنم.

این استاد نسخهشناس برجسته کشور در پایان گفت: عدم پیدا شدن پاکت حاوی سند اجاره سفارت انگلستان هنوز در دلم باقی مانده است.