به گزارش افکارنیوز ،مراد روشنی امروز در گفتوگو با فارس در ایلام اظهار داشت: دو تن از افراد مرکز مینزدایی در حین پاکسازی منطقه غرب رودخانه دویرج با مین ضد تانک برخورد کرده که یکی از آنان به شدت مجروح و دیگری نیز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی ادامه داد: آیت‌الله سلیمان دوست در حین پاکسازی میادین مین به جای مانده از دوران دفاع مقدس به مین ضد تانک برخورد کرده و بر اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این مسئول اضافه کرد: شهید سلیمان دوست از نیروهای بازنشسته سپاه پاسداران بوده که در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ نبرد حق علیه باطل منشاء ایثارگری‌های فراوانی بوده است.

روشنی تصریح کرد: افزون بر این دیگر همکار وی به نام اردلان احمدی نیز به شدت مجروح شده و در حال حاضر برای مداوا به مراکز درمانی اعزام شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: فردا سه‌شنبه نیز پیکر این شهید گلگون کفن در محل زادگاهش تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

بقایا و مواد منفجره به جا مانده از دوران دفاع مقدس بخش عمده‌‌ای از نوار مرزی بین دو کشور ایران اسلامی و عراق را در بر گرفته است.

بر این اساس رزمندگان دوران دفاع مقدس بر اساس تکلیف در قالب مراکز مین‌زدایی نسبت به پاکسازی این مناطق اقدام کرده که هر از چند گاهی تعدادی از آنان زخمی و یا به درجه رفیع شهادت نائل می‌شوند.