به گزارش افکارنیوز به نقل از نت خودرو، شرکت لکسوس که به عنوان تولید کنند ه اتومبیل های لوکس تویوتا فعالیت می کند، قرار است از نسل پنجم سدان LS فلگ شیپ خود تا پایان ماه جاری رونمایی کند. در مصاحبه ای که پیش از این با مسئولان مربوطه صررت گرفت، عنوان گردید که علیرغم توسعه هایی که در خط تولید این مدل انجام شده است خودروی مذکور با همان ویژگیهای نسل های قبلی خود تولید و عرضه خواهد شد.
این خودروساز ژاپنی پیش از این اعلام کرده بود که مدل ۲۰۱۳ LS قرار است مشابه با مدل های LS ۴۶۰، LS ۴۶۰ L با طول بلند محور چرخ ها، LS ۶۰۰h L هیبریدی و طرح جدید LS ۴۶۰ F اسپورت(مجهز به کیت اسپورت و سیستم تعلیق متفاوت، چرخ های بزرگتر، …) تولید و عرضه شود اما با این وجود، موتور این مدل با همان قدرت و بازدهی عمل خواهد کرد.
مسئولان لکسوس پس از معرفی خودروی سری LS از سال ۱۹۸۹ به عنوان خودروی سال ۱۹۹۰ در برنامه ای ۵ ساله، با اختصاص سرمایه ۱ میلیارد دلاری موجبات پیشرفت در این خط تولید را فراهم کردند.
این خط تولید، نخستین خودروهای سدان لوکس با موتور V۸ را در خاک ژاپن تولید و عرضه کرد و از همان روزهای آغازین، تمام تلاش و هدف مسئولان این شرکت، به جهانی شدن این برند معطوف شده بود.
از آن زمان تا سال ۲۰۰۶، نمونه ژاپنی همین مدل با نام تویوتا Celsior در این کشور به فروش رسید تا اینکه لکسوس LS۴۶۰ به عنوان مدل سال ۲۰۰۷ به دنیای خودرو معرفی گردید.
خودروی مذکور به عنوان نخستین مدلی است که با گیربکس اتوماتیک ۸ دنده وارد بازار شده است.
رونمایی از مدل جدید LS در سانفرانسیسکو صورت خواهد گرفت و روزنامه نگاران و خبرگزاریهایی از سراسر دنیا در این مراسم شرکت خواهند کرد.
کارشناسان معتقدند که این طرح، رقیب جدیدی برای مدل های بی ام و سری ۷، آئودی A۸ و مرسدس بنز کلاس Sبه شمار می رود.