به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مطالعات نشان مي دهند، كار كردن طولاني مدت به هنگام بارداري خطر به دنيا آمدن نوزادان نارس ، نوزادان كم وزن و به دنيا آمدن جنين مرده را افزايش مي دهد.

محققان دراین تحقیق شرایط کار برای زنان باردار از جمله ساعات طولانی کار، بلند کردن اجسام، شیفت های شبانه، ساعات طولانی ایستادن و یا نشستن را مورد بررسی قرار دادند.

آنها دریافتند سی و هشت درصد زنان باردار به مدت طولانی می ایستند، چهل و پنج درصد آنان برای مدت زمان طولانی راه می روند، ‌ شش درصد زنان با مشاغلی سر و کار دارند که باید اجسام سنگین را جا به جا کنند و چهار درصد نیز در شیفتهای شبانه کار می کنند.

به گفته محققان، افرادی که به هنگام بارداری و زمان کار کردن مدت زمان طولانی می ایستند و مشاغلی از جمله تدریس، ‌مراقبت از کودکان و ‌فروشندگی دارند نوزادانی به دنیا می آورند که سرشان به اندازه یک سانتیمتر کوچک تر از دیگر نوزادان است و این بدان معناست که این نوزدان به خوبی رشد نمی کنند.

به علاوه، آنها دریافتند کار کردن سی و چهار تا سی و هشت ساعت در هفته به هنگام بارداری تأثیر منفی بر نوزادان ندارد اما زنانی که چهل ساعت در هفته کار می کنند در مقایسه با زنانی که کمتر از بیست و پنج ساعت در هفته کار می کنند نوزادان کوچک تری به دنیا می آورند.

محققان مي گويند نوزاداني كه در دوران جنيني در چنين شرايطي به سر مي برند سرشان يك سانتيمتر كوچك تر و وزنشان نيز صد و چهل و هشت تا صد و نود و هشت گرم كمتر از ساير نوزادان است.