به گزارش افکار نیوز ،محمود ذوقی دادستان عمومی و انقلاب مشهد در گفتوگو با فارس درباره آخرین وضعیت پرونده متجاوز معروف به "روباه پیر" اظهار داشت: کیفرخواست این فرد با اتهام فساد فیالارض به دادگاه انقلاب ارسال شد.

وی ادامه داد: هنوز اطلاعی از زمان برگزاری جلسه محاکمه ندارم.

به گزارش فارس، در پی ارجاع پرونده‌ای از کلانتری ۲۰ مشهد به پایگاه آگاهی غرب مشهد در زمستان سال گذشته مبنی بر این که فردی با استفاده از یکدستگاه خودروی سواری پیکان سفید رنگ در مسیر تردد دانش آموزان ابتدایی دختر، با شیوه و ترفندی دختری را اغفال و مورد اذیت قرار داده است، تحقیقات ویژه‌ای در این زمینه شروع شد.

کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، پرونده را به طور ویژه در اولویت کاری خود قرار دادند؛ در این زمینه چند اکیپ از کارآگاهان مجرب تشکیل و به محدوده وقوع جرم عازم شدند.

انگشتان کوتاه؛ سرنخ دستگیری روباه پیر

بر اساس اظهارات آخرین قربانی روباه پیر که در منطقه قاسم‌آباد مشهد رخ داده بود مبنی بر اینکه متهم دو انگشت کوتا دارد، شماره انتظامی یکدستگاه خودروی پیکان کشف و با بررسی دقیق‌تر فردی ۵۹ ساله راننده خودرو شناسایی شد.

کارآگاهان پلیس آگاهی با بکارگیری تمام توان و استعداد اطلاعاتی خود برای دستگیری متهم تحقیقات خود را آغاز کردند و با بهره‌گیری از بانک‌های اطلاعاتی و در دست داشتن سرنخ‌های موجود متهم شیطان‌صفت را در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه با هماهنگی مقام قضایی در منزل مسکونی‌اش واقع در حوالی شهرک قاسم‌آباد مشهد دستگیر کردند.

روباه‌ پیر قربانیان خود را از دانش‌آموزان محل تحصیل دخترش انتخاب می‌کرد

متهم که ۵۹ سال سن داشت، متأهل و دارای شش فرزند است و جالب اینجاست که یکی از دخترانش در همان مدرسه که طعمه‌هایش را اغفال می‌کرد در حال تحصیل است.

متهم بعد از دستگیری ۴۳ نقطه‌ای که در آنجا قربانیان خود را مورد آزار و اذیت قرار داده بود را به پلیس معرفی کرد و بعد از اطلاع‌رسانی درباره دستگیری وی در جراید و مطبوعات استانی، ۱۰ خانواده دیگر به پلیس آگاهی مراجعه و از متهم شکایت کرده‌اند.

تأخیر خانواده‌ها در اعلام شکایت دلیل افزایش قربانیان روباه‌پیر

در حالی که تعداد شاکیان این پرونده در ابتدای دستگیری متهم حدود ۱۱ مورد بود، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی مدعی شده بود که اگر خانواده قربانیان زودتر اقدام به اعلام شکایت می‌کردند قربانیان روباه پیر به این تعداد نمی‌رسید؛ این در حالی است که تا پایان تحقیقات پلیس در این پرونده، تعداد قربانیان این متهم به بیش از ۵۰ مورد رسید.

تأیید سلامت روانی در پزشکی قانونی؛ ارسال پرونده به دادگاه انقلاب

بعد از تأیید سلامت روانی متهم و همچنین بررسی میزان آسیبهای وارده به قربانیان از سوی پزشکی قانونی، قرار مجرمیت و در نهایت کیفرخواست این متهم با عنوان فسادفیالارض از سوی دادستان عمومی و انقلاب مشهد صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه انقلاب ارسال شد.