به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، فردین نجاتی عصر امروز در جلسه صنعت، معدن و تجارت این شهرستان با اشاره به اینکه توقیف محموله مرغ زنده در دو مرحله صورت گرفته است، اظهار کرد: بازرسان این اداره با همکاری نیروی انتظامی و دامپزشکی رودبار موفق به ممانعت از خروج ۳۹ تن مرغ زنده از استان در رودبار شدند.

وی افزود: در مرحله نخست ۳۷ تن مرغ زنده که در ۱۴ کامیون حمل طیور قرار داشت در هنگام خروج غیر قانونی از گیلان در شهرستان رودبار توقیف شد.

این مسئول با بیان اینکه متخلفان با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند، ادامه داد: مرغ‌های محموله مذکور پس از توقیف به کشتارگاه‌های صنعتی منطقه تحویل داده شدند و پس از آماده سازی ۶ تن از آن با نرخ مصوب هر کیلو ۴ هزار و ۷۰۰ تومان در شهرستان رودبار توزیع و بقیه مرغ‌ها برای عرضه در رشت ارسال شد.

نجاتی با اشاره به مرحله دوم توقیف مرغ زنده در رودبار، ابراز کرد: در مرحله دوم یک محموله دو تنی مرغ زنده که با یک کامیون در حال خروج از استان بود توقیف شد.

وی خاطرنشان کرد: این محموله مرغ نیز پس از آمادهسازی در رودبار با نظارت بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان و با نرخ مصوب مذکور توزیع شد.