به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، حجت اله ملاصالحی افزود: بوستان نوروز یکی از طرحهای شاخص فرهنگی، اجتماعی و تفریحی اراضی عباس آباد است که با توجه به روند تکمیل نهایی آن، دریاچه مصنوعی واقع در آن هم اکنون آماده بهره برداری است.

وی با اشاره به ویژگیهای منطقه ای بوستان نوروز گفت: بخشی از بوستان نوروز به عنوان پارک اکو در نظر گرفته است و نوروز به عنوان یکی از شاخصه های فرهنگی مشترک بین کشور های عضو این سازمان مطرح است که این مسئله در بین کشور های همسایه دریای خزر نیز صادق بوده و به همین منظور دریای خزر به عنوان نمادی برای همبستگی و دوستی بین آنها در نظر گرفته شده است.
به گفته ملاصالحی دریای خزر در قالب دریاچه ای مصنوعی به وسعت بیش از ۱۲ هزار متر مربع در دل بوستان نوروز درنظر گرفته شده و در کنار فضای سبز زیبای این بوستان طراوات خاصی را به این مجموعه و کل اراضی عباس آباد بخشیده است و شهروندان می توانند با امکانات تفریحی پیش بینی شده در آن لحظات خوب و خوشی را سپری کنند.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد تصریح کرد: بر اساس سیاستها و برنامه های کلان شهری و کشوری، اراضی عباس آباد قطب مذهبی، فرهنگی و گردشگری پایتخت خواهد بود که به همین منظور ایجاد باغ بوستان های تخصصی نظیر باغ موزه دفاع مقدس، باغ کتاب، باغ هنر و همچنین فضاهای فرهنگی و تفریحی نظیر بوستان حضرت ابراهیم (ع)، بنادر، نوروز و... در آن پیش بینی و احداث شده است.