به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، به نقل از آر.تی.ال. فرانس، این اورانگوتان سوماترایی یکی از قدیمی ترین از نوع خود در جهان است. مسئولان باغ وحش " لا بواسیر دو دور " برای این اورانگوتان ۵۰ساله جشن تولد گرفتند.

این جانور حتی یک موی سفید هم ندارد. این اورانگوتان نر ۱۲۵ کیلو وزن دارد و دارای ۱۶ فرزند می باشد. این میمون بزرگ در مقابل تمام کارکنان باغ وحش و دهها تن عکاس و روزنامه نگار شمع را فوت می کند و قبل از خوردن کیک با قاشق، اول توت فرنگی آن را بر میدارد.نگهبان این باغ وحش می گوید این اورانگوتان رفتار خوبی با تمامی کارکنان باغ وحش دارد. وخلق و خویی مهربان دارد.

آقای سباستین مدیر باغ وحش می گوید: وی در سال ۱۹۶۲ در جنگل های اندونزی به دنیا آمد، بعد از هفت سال وارد یک پارک در آلمان شد. بعد به باغ وحش دیگری در دویسبورگ رفت و سال ۱۹۸۹ به این باغ وحش میاید و از آن موقع به فاصله ۴ تا ۵ سال صاحب فرزند شده است. و جالب اینجاست که رابطه خوبی با خانواده خود دارد. برخلاف خصوصیات ذاتی که این حیوان دارد، خیلی مسالمت آمیز زندگی می کند. و پدر خوبی برای فرزندانش می باشد. این اورانگوتان به آب پرتقال و شیرکاکائو خیلی علاقه دارد.امانوئل، نگهبان باغ وحش می گوید: این حیوان نیاز زیادی به آب دارد. زیرا در صورت نخوردن آب مثانه اش عفونی می شود. حیوانات بی شماری در این باغ وحش ۲۰ هکتاری وجود دارد و سال گذشته نزدیک به ۱۲۵۰۰۰ بازدیدکننده داشت.