به گزارش افکار نیوز به نقل از خراسان، نيمه شب ششم مهر سال ۹۰ به ماموران کلانتري ۱۵۳ شهرک وليعصر خبر رسيد در يکي از پارک هاي آن حوالي بين دو جوان نزاع سختي در گرفته و يکي از آن ها با ضربه شمشير سامورايي ديگري به شدت مجروح شده است.


زمانی که ماموران به محل حادثه رسیدند درگیری به پایان رسیده بود. تحقیقات اولیه نشان می داد ضارب که جوان ۲۲ساله ای به نام محمد است بعد از بالاگرفتن درگیری با دوستش بهنام با استفاده از یک شمشیر سامورایی یکی از انگشتان او را قطع کرده و گریخته است.

یکی از شاهدان در این باره به پلیس گفت: من و چند نفر از دوستانم در پارک نشسته بودیم که از گوشه ای از پارک صدای داد و فریاد شنیدیم. بهنام و محمد با یکدیگر درگیر شدند و وقتی ما سراغ شان رفتیم کار بالا گرفته بود. هرچه تلاش کردیم آن ها را از یکدیگر جدا کنیم فایده ای نداشت تا این که در یک لحظه محمد از پشت پیراهنش یک شمشیر سامورایی بیرون کشید. او شمشیر را روی هوا می چرخاند و همین موضوع باعثشد ما از ترس کنار برویم.


محمد در یک آن به طرف بهنام رفت و با شمشیرش ضربه ای به دست او زد. خون از دستانش فواره زد. صحنه وحشتناکی بود. یکی از انگشتان دست چپ بهنام قطع شد و روی زمین افتاد. او از درد به خودش می پیچید و دیگر نمی توانست مقاومت کند. بعد از آن بود که محمد شمشیرش را داخل لباسش مخفی کرد و خیلی زود از آنجا فرار کرد.

بهنام بعد از این حادثه به بیمارستان منتقل شده بود. به همین دلیل گروهی از ماموران سراغ او رفتند تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورند. پسر جوان درباره این حادثه گفت: من و بهنام مدت ها با یکدیگر دوست بودیم اما اخیرا با یکدیگر دچار اختلاف شده بودیم. چند ساعت قبل از درگیری او با من تماس گرفت و خواست تا به پارک بروم.

وقتی پیش محمد رفتم او دوباره درباره اختلافات مان صحبت کرد و بعد از چند دقیقه با یکدیگر گلاویز شدیم. من فکر نمی کردم او برای دعوا من را به پارک کشانده باشد اما در یک لحظه او برایم شمشیر کشید و بدون این که من بتوانم از خودم دفاع کنم انگشت دستم را قطع کرد.


در پی گردآوری این اطلاعات تلاش ها برای دستگیری جوان شرور آغاز شد. محمد بعد از این درگیری فرار کرده بود و هیچ کس از مخفیگاهش اطلاعی نداشت اما فرار او زیاد طول نکشید و چند روز بعد ماموران به اطلاعاتی درباره مخفیگاهش دست یافتند و در نهایت او را دستگیر کردند. متهم در جریان بازجویی ها در دادسرای ناحیه ۱۸ اتهامش را پذیرفت و انگیزه اش را از قطع کردن دست دوستش عصبانیت و اختلافات قبلی اعلام کرد.


در چنین شرایطی پرونده با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده که صبح دیروز در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست نورا… عزیزمحمدی برگزار شد بعد از قرائت کیفرخواست، شاکی در جایگاه قرارگرفت و ضمن بازگوکردن وقایع شب حادثه خواستار مجازات متهم شد. سپس نوبت به متهم رسید تا از خود دفاع کند.


او در اين باره گفت: من و بهنام سال ها با يکديگر دوست بوديم اما اين اواخر دچار اختلاف شديم. شب حادثه وقتي بهنام به پارک آمد درباره اختلافاتمان صحبت کرديم اما هر دو عصباني و با يکديگر درگير شديم. من که خيلي عصباني شده بودم به يکباره کنترلم را از دست دادم و با شمشيري که همراهم بود ضربه اي به دست او زدم. من مي خواستم با اين کارم بهنام را بترسانم اما نمي دانم چطور شد که انگشت دستش را قطع کردم. در پي اظهارات طرفين پرونده هيئت قضات وارد شور شدند و قرار است به زودي راي خود را در اين باره اعلام کنند. در صورتي که دادگاه راي به قصاص متهم دهد ممکن است انگشت دست او قطع شود.