به گزارش افکار نیوز،سرهنگ عبدالرضا خیرخواهان در گفتوگو با ایسنا ، اظهار كرد: در پی وقوع سرقتهای متعدد از داخل خودروهای پارك شده در محدوده میدان نبوت كرج در روزهای اخیر گروهی از ماموران مجرب كلانتری ۱۳ شهید باهنر این شهرستان پیگیری موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.

وی اد‌امه داد: تجزیه و تحلیل پرونده‌های سرقت و بررسی نحوه و شیوه‌ی سرقت‌ها مشخص کرد که سارقان، خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی را که در اطراف این میدان پارک شده بودند را به عنوان سوژه انتخاب می‌کردند و با شکستن شیشه خودروها در یک فرصت مناسب و با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت لوازم داخل آنها را به سرقت می‌برند.

خیرخواهان افزود: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی و گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس در مناطق مورد نظر که جرم در آنها اتفاق افتاده بود در نهایت به سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

وی ادامه داد: دو نفر سرنشین موتورسیکلت به محض دیدن ماموران و بدون توجه به دستور ایست پلیس نسبت به فرار اقدام کردند که در نهایت پس از طی مسافتی، کنترل موتورسیکلت را از دست داد و پس از برخورد با زمین با عکس‌العمل به موقع ماموران در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از متهمان دو دستگاه ضبط خودرو کشف شد.

رییس پلیس کرج اظهار کرد: متهمان دستگیر شده به نام‌های «حمیدرضا - ش» و «کوروش - م» در بازجویی‌های ماموران به جرم خود اعتراف و اذعان کردند که با تردد در اطراف پارک و کوچه‌های اطراف آن خودروهای پژو ۴۰۵ فاقد تجهیزات و سیستم‌های ایمنی را زیر نظر قرار دادند و در یک فرصت مناسب ضبط، باند و سایر تجهیزات آنها را به سرقت برده و متواری می‌شدند.

وی يادآور شد: شماري از مالباختگان شناسایی و تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد و پرونده متهمان نیز برای طي مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.