شبکه یک

به گزارش افکارنیوز به نقل از روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «عقاب» به کارگردانی کوین مک دونالد، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می شود.

دراین فیلم خواهید دید: " مارکوس " فرمانده جوان رومی که فرماندهی یک دژ قدیمی در انگلستان را بر عهده می گیرد. طی چند عملیات موفقیت آمیز، توسط سنای روم بازنشته شده و خانه نشین می شود. پدر " مارکوس " فرمانده ارشد لژیون نهم روم است که پانزده سال قبل از همه این اتفاقات به انگلستان حمله کرده و پس از، از دست دادن پنج هزار سرباز، عقاب طلایی را که سمبل و نماد روم بوده، به ارتش دشمن واگذار کرده است. این ماجرا که نام خانوادگی آنها رابسیار منفورنموده باعثعذاب وجدان " مارکوس " می شود.
فیلم سینمایی «عقاب» با بازی چَنینگ تتوم و جیمی بل، محصول سال ۲۰۱۱ درکشورهای آمریکا و انگلیس ساخته شده است.

فیلم تلویزیونی «دو خرمای نارس» جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۶ ازشبکه یک سیما روی آنتن می رود.

درخلاصه داستان فیلم آمده: شکوه سینایی بعد از سالها تدریس بازنشسته می شود. حالا او همه وقتش را صرف کارهایی می کند که همیشه آرزویشان را داشته است. اما آشنایی او با پسر بچه ای به نام زهیر که برای تحقق رویاهایش تلاش می‌کند همه چیز را تغییرمی دهد. او که درمسیری کاملا متفاوت و غیرمنتظره افتاده مجاب می‌شود که به زهیر در رسیدن به آرزوهایش کمک کند و با این کار به نوعی در لذت تحقق آرزوهای او سهیم گردد.
فاطمه گودرزی و مهتاج نجومی درفیلم تلویزیونی «دو خرمای نارس» به کارگردانی مجید امامی و تهیه کنندگی احمد زالی به ایفای نقش پرداخته اند.

شبکه دو

فیلم سینمایی «رامونا و بیزوس» به کارگردانی الیزابت آلن وتهیه کنندگی دنیس دی نوی، با بازی سلنا گومز، جوئی کینگ و سیرا مک کورمیک، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

درخلاصه داستان فیلم سینمایی «رامونا و بیزوس» محصول سال ۲۰۱۰ کشورآمریکا آمده است: رامونا دختر کوچک و دوست داشتنی است که خیال پردازی های او زبانزد عام است. خانواده ی کوییمبی به تازگی بدلیل اینکه پدرخانواده شغل خود را از دست داده است، دچار مشکلات مالی شده اند. بنحوی که مادر خانواده با زحمت شغلی پاره وقت پیدا می کند تا بتواند مانع از فروپاشی خانواده شود و همچنین بتوانند خانه ای را که در آن زندگی می کنند حفظ کنند. رامونا دختر کوچک خانواده سعی می کند هرطورکه شده به خانواده کمک کند، اما کوچکتر از آن است که کسی به حرف هایش توجه کند و همچنین خانواده کوییمبی درحال حاضرمشغله های ذهنی فراوانی دارند و نمی توانند وقت کافی برای او بگذارند.

انیمیشن «خرگوش کیک پز» به کارگردانی لیجون سان و تهیه کنندگی لیجونگ سان و الیوت تانگ، جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۷:۳۰ ازشبکه دو سیما پخش می شود.
در انیمیشن «خرگوش کیک پز» محصول سال ۲۰۱۱ کشورچین می بینیم: " شیفو " که فرمانروای ورزش کانگ فواست ازشاگردش " بیگی " می خواهد به پیش دخترش " پونی " برود و نامه ایی را که پدر برای او فرستاده به او بدهد. و ازپونی بخواهد به پیش پدر باز گردد. بعد ازرفتن بیگی افراد شروری به سر دستگی " اسلش " به فرمانروا شیفو حمله می کنند. آنها می خواهند نشان استادی را از شیفو بگیرند، اما بعد از اینکه موفق به گرفتن نشان نمی شوند. شیفو را با سمی مسموم می کنند و از آنجا می روند.

فیلم تلویزیونی «ملکوت» به کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه کنندگی محسن شایان فر، جمعه ۳۰ تیرماه ساعت۲۳ ازشبکه دو سیما روی آنتن ¬می¬ رود.
داستان فیلم بابازی محمدرضا شریفی‌نیا، پروانه معصومی، احمد نجفی، رضا رویگری و علی دهکردی درمورد حاج فتاح مرد ثروتمندی است که در روزهای اول ماه رمضان تصادف کرده به کما می رود و در بیمارستان بستری شده است. او مورد لطف و عنایت خدا قرار می گیرد و توسط یک مأمور از طرف خدا به پاکسازی اعمال زشت دنیوی خود می پردازد. حاج فتاح در دوران جوانی همسر دیگری داشته است که پس از مدتی آن را رها کرده و همسر دیگری اختیار می کند، که پزشک حاج فتاح پس از کنکاش متوجه می شود که پسر واقعی او می باشد و کلیه ثروت حاج فتاح متعلق به مادر اوست.

شبکه سه

فیلم سینمایی «تپه هارلی» به کارگردانی دان موست، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۱ ازشبکه سه سیما بازپخش می شود.
فیلم سینمایی «تپه هارلی» با بازی کریستوفرهانکینس و کریستین دور، محصول سال ۲۰۱۱ در کشورآمریکا ساخته شده است.

فیلم سینمایی «زنده از پیپلی» به کارگردانی آنوشا ریزیوی و با بازی اومکار داس مانیک پوری و راگ هاویر یاداف، محصول سال ۲۰۱۰ کشور هند، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می شود.
داستان فیلم ازاین قراراست که: ناتا و بودتیا دوبرادر فقیر کشاورز هستند که به علت نداشتن سرمایه ازبانک وام می گیرند، اما محصول بدست آمده کفاف بدهی های آنها را نمی دهد و بانک می خواهد زمین آنها را تصاحب کند. دو برادر به هر در ی می زنند، نمی توانند پول تهیه کنند، اما آنها می شنوند که دولت به هرکشاورزی که خودکشی کند صد هزار روپیه می دهد.

فیلم سینمایی «ناپدید شدن در خیابان هفتم» به کارگردانی برود اندرسون و تهیه کنندگی تاو کریستنسن، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: خاموشی وسیعی در شهردیترویت آمریکا رخ می دهد وتمام شهردرتاریکی فرو می رود. درطول تاریکی تمامی افرادی که درشهربوده اند به طور مرموزی ناپدید می شوند و جزلباسهایشان چیزی باقی نمی ماند. تعداد انگشت شماری ازآنها باقی می مانند که درمی یابند تنها راه نجات ماندن درنور و پرهیزازسایه ونقاط تاریک است.
هایدن کریستنسن و تاندی نوتون درفیلم سینمایی «ناپدید شدن در خیابان هفتم» محصول سال ۲۰۱۰ کشورآمریکا، به عنوان بازیگران اصلی ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «سقوط آزاد» به کارگردانی جورج مونتسی، محصول سال ۱۹۹۵ کشورهای کانادا و آمریکا، جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۱:۳۰ ازشبکه سه سیما باز پخش می شود.
دراین فیلم با بازی ویلیام دووان و اسکات هایلند به عنوان بازیگران اصلی بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «تاریکی» به کارگردانی سانجی لی لا، جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۴:۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

درخلاصه داستان فیلم آمده: خانواده مک نلی صاحب فرزندی استثنایی(نابینا و ناشنوا) می شوند، او را میشل نامگذاری می کنند و چون راه مناسبی برای تربیت او نمی یابند از آقای ساهایی(معلم بچه های استثنایی) تقاضای کمک می کنند. او به خانه آنها آمده و به شیوه خود به تعلیم میشل می پردازدو بالاخره موفق به این کار می شود و میشل را تا مدارج تحصیلی دانشگاهی همراهی می کند.

فیلم سینمایی «تاریکی» با بازی رانی موکرچی و آمیتا باچان، محصول سال ۲۰۰۵ در کشورهند ساخته شده است.

فیلم تلویزیونی «رسم مانده» به کارگردانی داوود موثقی و تهیه کنندگی محسن دانشور، جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می شود.
داستان فیلم تلویزیونی «رسم مانده» با بازی سیاوش طهمورث، افسانه ناصری و شهرام عبدلی ازاین قراراست که: سهراب محیط بان یک روستاست که دائم با شکارچیان و قاچاقچیان درگیر می شود. پسرش هم روزمزد کارخانه ای در آنجاست. سهراب با صمد پسر جوانی که هم سن پسرش است به علت دستگیری یکی از بستگانشان درگیر است. صمد از مقصود دعوت می کند تا با او کشتی بگیرد. سهراب تصمیم می گیرد خودش به جای وی به گود برود ولی درست همان روز در محیط بانی کشته می شود و مبلغ زیادی پول در اطاق او پیدا می شود.

شبکه چهار

فیلم سینمایی «فرشته ای برای می» به کارگردانی هارلی کوک لیس، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۶ ازشبکه چهارسیما بازپخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: تام پسرجوانی است که با خانواده خود ناسازگاری دارد و نمی تواند با پدر و مادر خود ارتباط برقرار کند، او در یکی از روزها برحسب تصادف درماشین زمانی قرار گرفته و به پنجاه سال قبل، جنگ جهانی دوم می رود. او با دخترکوچکی به نام «می» برخورد می کند که درجنگ خانواده اش راازدست داده وبسیار ضعیف وبی پناه است.
جولی کوکس و شارلوت واک فیلد درفیلم سینمایی «فرشته ای برای می» محصول سال ۲۰۰۲ کشورانگلستان به ایفای نقش پرداختند.

فیلم سینمایی «وقتی تو خواب بودی» جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۲۰:۳۰ درقالب برنامه «سینما ۴» ازشبکه چهارسیما پخش خواهد شد.

درخلاصه داستان فیلم با بازی بیل پولمن و ساندرا بلوک آمده: لوسی، دختربلیط فروش در حالی که از زندگی یک نواخت و کسل بارش خسته شده است؛ در آرزوی ازدواج با مشتری ثروتمند و همیشگی اش به سرمی برد که ازقضا روزی به وی حمله شده؛ مجبورمی شود مرد را نجات دهد. پیترکه مورد چند سارق واقع شده؛ توسط لوسی نجات یافته و به کما می رود.
فیلم سینمایی «وقتی تو خواب بودی» محصول سال ۱۹۹۵ به کارگردانی جان ترتل تاب درکشورآمریکا ساخته شده است.

شبکه تهران

انیمیشن «یوز» به کارگردانی علیرضا کاویان راد،، پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۳:۳۰ درقالب برنامه «تماشاخانه» از شبکه تهران روی آنتن می رود.

داستان انیمیشن «یوز» درمورد حیوانات حیات وحش ایران است که کم کم روبه نابودی رفته اند. از جمله یوز ایرانی که درخراسان موجود بوده است و حالا تعدادشان روبه افول است. این انیمیشن به صورت دو بعدی و طراحی دستی درمرکزپویانمایی صبا تولید شده است.

۴۰ دقیقه بامداد روزجمعه ۳۰ تیرماه فیلم سینمایی «شکارچی ترول» به کارگردانی اندرو اوردال، ازشبکه تهران بازپخش می شود.
اوتو چیرسن، روبرت استاتنبرگ، نوت ناروم و توماس آلف لارسن درفیلم سینمایی «شکارچی ترول» محصول سال ۲۰۱۰ کشورنروژ بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «لری کراون» به کارگردانی تام هنکس، جمعه ۳۰ تیرماه ازشبکه تهران پخش خواهد شد.

درخلاصه داستان فیلم با بازی تام هنکس، جولیا رابرتز، سارا موهونی و رکسانا اورتگا آمده: لری کراون به بهانه اینکه تحصیلات دانشگاهی ندارد از محل کارش اخراج می شود. به همین خاطر تصمیم می گیرد در رشته ای دانشگاهی تحصیل کند و رشته ای اقتصادی را انتخاب می کند که درسی به نام سخنرانی و ارتباطات دارد. استاد این درس زنی به نام مرسی تینو است. زنی بد اخلاق که کلاس بسیار کم طرفداری دارد و به نظر می رسد که در هر دو وجه شغلی و شخصی شکست خورده است.

فیلم سینمایی «لری کراون» محصول سال ۲۰۱۱ درکشورآمریکا ساخته شده است.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «چشم آفتاب» پنجشنبه ۲۹تیرماه ساعت ۲۲:۳۰ ازشبکه شما پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: درحین کاوش های شهر سوخته استان سیستان و بلوچستان گروه اکتشاف به شی عتیقه ای برمی خورد که متعلق به چهارهزارسال قبل است. ساسان امیری دانشجوی الکترونیک و نفراول کنکور که خود را در قالب کارگر درگروه کاوش جا زده است، سعی می کند به گونه ای این شی عتیقه را که اکنون شهرت جهانی پیدا کرده است، به دست آورد و آن را به قاچاقچیان بین المللی بفروشد.
رضا خداد بیگی، محمد رضا فروتن، حسن مخمر و محمود عزیزی ازبازیگران اصلی فیلم تلویزیونی «چشم آفتاب» به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه کنندگی مجید افضلی می باشند.

فیلم تلویزیونی «ملک پدری» جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: پدری پیر ازغم اعتیاد فرزندش ساسان سکته می کند. او پس از بهبودی نسبی شرطی برای اعضای خانواده تعیین می کند. مبنی بر این که هرکس پسرش را از اعتیاد برهاند خانه ای ویلایی به او به ارثمی رسد.

سید رضا حسینی، کیانوش گرامی، فریده دریامج، علی ابوالحسنی، عزت اله رمضانی فر، عبدالهادی محقق ومژگان ترانه درفیلم تلویزیونی «ملک پدری» به کارگردانی رسول صانعی و تهیه کنندگی ایرج سعدی ازتولیدات صداوسیمای مرکزهمدان به ایفای نقش پرداختند.

شبکه نمایش

پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت ۱۵ انیمیشن «درجستجوی نمو» به کارگردانی اندرو استیسون ولی آنکریچ، محصول سال ۲۰۰۳ کشورهای استرالیا و آمریکا ازشبکه نمایش پخش می شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: نمو دلقک ماهی کوچکی است که پدرش به خاطرمرگ مادراو نسبت به حفاظت از وی بسیارحساس شده به طوری که تقریباً همه جا با وی می رود و حتی روز اول مدرسه با نمو می رود، ولی نمو دریک لحظه غفلت توسط انسان ها گیرمی افتد.

پنجشنبه ۲۹تیرماه ساعت ۱۹ فیلم سینمایی «خدمتگزار شهر» به کارگردانی رانجیت کاپور از شبکه نمایش پخش می شود.

دراین فیلم با بازی ریشی کاپور و پرینشو چاترجی خواهید دید: اهالی یکی از روستاهای هند که از امکانات رفاهی کمی برخوردارند، تصمیم می گیرند تا برای شهرخود تبلیغ کنند و باعثپیشرفت آن شهرشوند. لذا پسر راج کاپور را به شهر خود دعوت می کنند. او که در سفر پدر و مادرش به این روستا متولد شده بود، اکنون قصد دارد نماینده مجلس شود و این دعوت را می پذیرد تا برای خودش نیز تبلیغ کند.
فیلم سینمایی «خدمتگزارشهر» محصول سال ۲۰۰۹ درکشورهند ساخته شده است.

گفتنی است، فیلم های سینمایی و انیمیشن «ماسک»، «کفش های میرزانوروز»، «جنگ ستارگان ۴» و «فرار ازآلکاتراز» پنجشنبه ۲۹ تیرماه ساعت۱۳:۲۰، ۱۷،۲۱ و ۲۳ ازشبکه نمایش پخش می شود.

فیلم تلویزیونی «رفیق بد» به کارگردانی عباس احمدی مطلق و با بازی ایرج طهماسب، حمید جبلی و هما روستا جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۳:۲۰ ازشبکه نمایش پخش خواهد شد.

داستان درمورد حبیب است که پس ازسالها به ایران برمی¬گردد وسراغ دوست قدیمی¬اش عزیز که دریک آسایشگاه روانی بستری است، می¬رود. عزیزحرف نمی¬زند وحبیب را نمی شناسد. به توصیه پزشک، حبیب به تعریف ماجرای دوستی خود و عزیز درحضوراو می پردازد.

انیمیشن «اژدهاتونو چطورآموزش بدین» جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۵ روی آنتن شبکه نمایش می رود.

دراین انیمیشن می بینیم: هیکاپ نسبت به بقیه وایکینگ ها ضعیف تر است. پدر او رییس وایکینگ هاست. وایکینگ ها مورد حمله اژدها ها قرار می گیرند که هرکدام انواعی دارند. یکی از این اژدها، اژدهای شبیخون زن است که در شب می آید و چون سیاه است کسی آن را نمی تواند، ببیند و به همین دلیل همیشه فرارمی کند. هیکاپ دستگاهی ساخته که می خواهد با آن اژدهایی را بگیرد. او یک شب با آن دستگاه اژدهایی را می زند، ولی وقتی می خواهد او را بکشد نمی تواند و او را آزاد می کند.

فیلم سینمایی «اژدهاتونو چطورآموزش بدین» به کارگردانی کریس ساندرس و تهیه کنندگی بونی آرنولد، محصول سال ۲۰۱۰ درکشور آمریکا ساخته شده است.

فیلم سینمایی «از نسل آفتاب» جمعه۳۰ تیرماه ساعت ۱۹ ازشبکه نمایش پخش خواهد شد.
درخلاصه داستان فیلم با بازی آمیتا پاچان خواهید دید: پسرخانواده ای علیرغم میل باطنی پدر با دختر مورد علاقه خودش ازدواج می کند و موجب ناراحتی پدر می شود. پدر پسر را بخاطرهمین ازدواج بیرون می اندازد و پسر دچار مشکلاتی در زندگی می شود وبعد ازمدتی پدر دلش به حال پسرش به رحم می آید و با پسرش آشتی می کند.

فیلم سینمایی «کلاه چرمی ها» روز جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۲۱ ازشبکه نمایش سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی «کلاه چرمی ها» مسابقات فوتبال آمریکایی(باشگاهی) را بررسی می کند که یک تیم معروف فوتبال آمریکایی براثرنداشتن اسپانسر، بازیکنان آن به مشاغل قبل از فوتبال برگشته و تیم منحل می شود، درهمین حین یک بازیکن بسیارخوب فوتبال وارد شهر می شود. سرپرست تیم دوباره بدنبال درست کردن تیم با بازیکن معروف که تمام شهر او را قهرمان جنگ می دانند قرارداد و تیم مجدد وارد مسابقات می شود، یک خبرنگارکه همسر سابق مسئول تیم است، پی گیری می کند که اصلاً این ورزشکار نه تنها قهرمان جنگ نبوده بلکه یک بزدل و ترسو بوده است.
جرج کلونی و رونی زلویگربه عنوان بازیگران اصلی درفیلم سینمایی «کلاه چرمی ها» به کارگردانی جرج کلونی، محصول سال ۲۰۰۸کشورهای آلمان وآمریکا ایفای نقش کرده اند.
گفتنی است، فیلم های سینمایی «اعتراف» و «فرارازآلکاتراز» روز جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۷ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

شبکه آموزش

جمعه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۳:۱۵ فیلم سینمایی «کسی اینجا هست» به کارگردانی جان کِرولی، محصول سال ۲۰۰۸ کشور انگلیس ازشبکه آموزش پخش می¬ شود.
درخلاصه داستان فیلم آمده: دریک منطقه ییلاقی" ادوارد" پسر بچه ای ۱۰ ساله به همراه پدر و مادرش دریک خانه سالمندان زندگی می کند. او به علت حضوراین همه سالمند درکنارشان و مرگ هایی که به علت کهولت سن آنها پیش می آید، ازلحاظ روحی دچار بحران شده است. تنها سرگرمی او مشغولیت به آزمایشهایی است که به علت نداشتن جای خالی برای انجام آنها مرتب با مادرش در حال بحث و جدال است چراکه " ادوارد" عقیده دارد حضور این سالمندان جای اورادرخانه تنگ کرده است.