به گزارش افکارنیوز به نقل از خبرآنلاین، این بازیگر در هفتههای اخیر دائم به بیمارستان منتقل و بعد از مدتی مرخص میشد. علت بیماری راجش کانا مشخص نبود.

کانا برای بازی در نقش‌های رمانتیک در مجموعه‌ای از فیلم‌های بسیار موفق در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ شهرت بسیار داشت.

او در بیش از ۱۶۰ فیلم بازی کرد و از فیلم‌های مهم‌اش می‌توان به «Kati Patang»، «Aaradhana»، «آناند» و «عشق جاودان» اشاره کرد.

کانا محبوبیت بسیار داشت و هر گاه در انظار عمومی ظاهر می‌شد، طرفدارانش ازدحام ایجاد می‌کردند.راجش کانا در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در تعدادی از پرفروش‌ترین فیلم‌های هندی بازی کرد

کانا روز چهارشنبه در خانه خود در بمبئی در ۶۹ سالگی درگذشت. او روز دوشنبه از یکی از بیمارستان‌های شهر مرخص شده بود. پس از اعلام مرگ او تعداد زیادی از طرفدارانش مقابل خانه او جمع شدند.

به دنبال اعلام خبر مرگ کانا، سیل پیام‌های یادبود در فضای مجازی بخصوص در توئیتر سرازیر شد و خیلی‌ها بهترین دیالوگ‌ها و ترانه‌های او در فیلم‌هایش را منتشر کردند.

مانموهان سینگ نخست وزیر هند در توئیتر نوشت: «صمیمانه به خانواده، طرفداران و تحسین‌کنندگان بی‌شمار راجش کانا تسلیت می‌گویم.»

کانا که طرفدارانش به او لقب کاکا داده بودند، در دوران کاری طولانی خود جوایز بسیار دریافت کرد و این اواخر برای اولین بار در یک فیلم تبلیغاتی تلویزیونی ظاهر شد.