مهر: محمود مظفر اعلام کرد: در مرکز اطلاعات EOC تمامی حوادث و سوانح در استانها،شهرستانها و پایگاههای جمعیت هلال احمر به تفکیک برای ارایه خدمات امدادی ثبت می شود که بر اساس اطلاعات و آمار بدست آمده از این مرکز از یکم تا ۲۸ تیر ماه بطور کلی ۲۶۴۶ حادثه در کشور اتفاق افتاده که از این تعداد ۱۵۸۲ حادثه مربوط به تصادفات جاده ای بوده است.

وی افزود: براساس آمارها بیشترین تصادفات جاده ای به ترتیب در استانهای اصفهان، آذربایجان شرقی و گلستان به وقوع پیوسته و امدادگران جمعیت هلال احمر در عملیاتهای امداد جاده ای به دو هزار و ۶۲۸ مصدوم و مجروح خدمات امدادی ارائه کرده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت ۳۱ مرکز EOC در استانهای سراسر کشور و ارتباط لحظه به لحظه پرتال سازمان با ۳۵۱ شعبه و پایگاه امداد و نجات برای پاسخگویی به حوادثاحتمالی گفت: هم اکنون ۲۹۱ پایگاه امداد و نجات جاده ای، ۵۰ پایگاه امداد و نجات کوهستان، ۱۵ پایگاه امداد دریایی، ۲۲ مرکز آموزش سگهای تجسس و ۹ مرکز امدادهوایی سازمان امداد و نجات در کشور فعال است.

مظفر اطلاع رسانی از طریق پیام کوتاه، پاسخگویی شماره تلفن ۱۴۷(ندای امداد) و ارتباط از طریق ویدئو کنفرانس با مدیران استانها را از جمله فعالیتهای اضطراری سازمان در پاسخگویی به حوادث عنوان کرد.