به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ عليرضا خالقي با بيان اينكه در ساعت ۱۱:۳۵ روز سهشنبه (۲۷تيرماه) ماموران انتظامي شهرستان تفت از طريق مركز فوريتهاي پليسي ۱۱۰ در جريان وقوع درگيري منجر به قتلي در منزلي در حوالي بانك صادرات اين شهر قرار گرفتند، گفت: با كسب اين خبر ماموران كلانتري براي تعيين صحت و سقم ماجرا راهي اين منزل مسكوني شده و با تاييد خبر عوامل بررسي صحنه قتل، كارآگاهان اداره جرايم جنايي و بازپرس قتل را به صحنه حادثه فراخواندند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی تفت با حضور در صحنه حادثه با پیکر خونین زنی ۶۴ ساله و خانه‌دار به نام «ربابه» روبرو شدند که از ناحیه گردن با جسمی برنده دچار جراحت شده بود گفت: بررسی تیم صحنه جرم نشان داد که گردن ربابه تا عمق پنج سانتیمتر با شئی‌‌ای تیز، بریده است.

خالقی با بیان اینکه دستان این زن به وسیله نخ جعبه شیرینی بسته شده بود گفت: کارآگاهان با بررسی جسد و جابجایی جسد متوجه شدند که قطری حدود نیم‌متر خون در پشت سر جسد جمع شده و در بررسی بیشتر توانستند چاقوی ۳۰ سانتی دسته‌مشکی را در زیر سر مقتول بیابند.

رییس پلیس آگاهی یزد با بیان اینکه کارآگاهان در تحقیقات اولیه و بررسی از همسایگان دریافتند که در روز حادثه ربابه با شوهرش به نام «فضل‌الله» که پیرمردی ۷۲ ساله و بازنشسته است، مشاجره‌ای لفظی داشته گفت: بررسی‌ها نشان داد که مشاجره لفظی این زوج سالخورده به ضرب و شتم می‌انجامد به گونه‌ای که مقتول با سری برهنه از منزل فرار کرده و به مغازه داماد خانواده که در نزدیکی خانه‌شان بود، متواری می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از پناه‌بردن ربابه به مغازه دامادش با وساطت دیگران وی به منزل بازمی‌گردد گفت: تحقیقات برای دستگیری «فضل‌الله» که پس از به قتل رساندن ربابه از منزل متواری شده بود ادامه داشت تا اینکه ماموران کلانتری توانستند این پیرمرد ۷۲ ساله را ساعاتی پس از جنایت دستگیر کنند.

رییس پلیس آگاهی یزد با بیان اینکه متهم به قتل در اعترافات ضمن قبول بزه انتسابی به تشریح چگونگی به قتل رساندن ربابه پرداخت، گفت: متهم در اعترافات خود عنوان کرد که پس از درگیری مشاجره لفظی ربابه به مغازه دامادشان متواری شد اما با وساطت، او را به منزل بازگرداندم و در آشپزخانه انداختم و با استفاده از نخ شیرینی که در کابینت وجود داشت دستان وی را بستم.

خالقي با بيان اينكه فضلالله در اعترافات خود عنوان كرد كه پس از بستن دست و پاي ربابه به وسيله نخ شيريني روي قفسه سينه او نشسته و با استفاده از چاقوي آشپزخانه او را به قتل ميرساند، گفت: متهم به قتل اختلافات خانوادگي و بدبيني را انگيزه اصلي خود براي به قتل رساندن همسرش عنوان كرده است.