به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، دکتر پرویز دریایی اظهارداشت: خوشبختانه به لحاظ پیشرفتهای علم پزشکی در کشور به نقطه ای رسیده ایم که درمان سرطان پستان به آسانی درمان سرماخوردگی شده است.

عضو کمیته علمی هفتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران با اعلام اینکه هر سال ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از زنان ایرانی به سرطان پستان مبتلا می شوند، افزود: سرطان پستان از مهمترین عوامل مرگ و میر در زنان ایرانی پس از سرطان کولون و رکتوم است.

وی با تاکید بر تشخیص زودرس به عنوان مهمترین عامل برای درمان سرطانها، گفت: خوشبختانه درمان سرطان پستان به جایی رسیده که دیگر نیازی به برداشتن سینه بیمار نیست و همین مسئله از نظر روحی و روانی تاثیر بسزایی در زنان مبتلا به سرطان پستان دارد.

دریایی با اشاره به برنامه های موفقیت آمیز وزارت بهداشت در طرح غربالگری سرطانها در کشور، ادامه داد: یکی از ریسک فاکتورهای سرطان، ارثی بودن است. همین مسئله باعثشده چنانچه فردی در خانواده ای مبتلا به سرطان پستان بود سایر خانواده و نزدیکان درجه به پزشک مراجعه کنند و خیالشان از بابت نگرانیهایی که وجود دارد، راحت شود.

دبیر علمی انجمن جراحان عمومی ایران با عنوان این مطلب که پایه و اساس سرطان پستان بر ۴ اصل پیشگیری، تشخیص، درمان و پیامد و تبعات درمان است، افزود: تومورهای سرطانی پستان بر ۲ نوع توده‌های قابل لمس و غیرقابل لمس است.

هفتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران با موضوع بیماریهای خوشخیم و بدخیم پستان(جراحی، بازسازی و...) با حداکثر امتیاز بازآموزی (مدون و مداوم) ویژه پزشکان عمومی و متخصصان جراحی و داخلی به همراه کارگاههای آموزشی ۲۹ تا ۳۱ شهریور ۹۱ در سالن همایشهای بینالمللی رازی تهران برگزار میشود.