به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، تحلیلگران اقتصادی سینما از فاصله بالای رقم فروش این اکشن ابرقهرمانه با فیلم دوم جدول عصر یخی ۴ دچار شگفتی شدهاند.

قسمت جدید مجموعه فیلم انیمیشن «عصر یخی» با یک رقم فروش پائین ۱۳ میلیون دلاری، ردیف دوم جدول گیشه نمایش را به خود اختصاص داد.

فروش ۱۰ روز اول نمایش تازه‌ترین قسمت از مجموعه فیلم «بتمن» در آمریکای شمالی به ۲۸۹ میلیون دلار رسیده است.

با اضافه کردن رقم فروش فیلم در کشورهای دیگر رقم فروش کلی جهانی آن به ۵۴۰ میلیون دلار می‌رسد.

«شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» طی هفته قبل در کشورهای خارجی جهان حدود ۱۲۳ میلیون دلار فروش کرد.

قسمت جدید «عصر یخی» هم در کشورهای جهان فروشی ۵۰ میلیون دلاری داشت و فروش کلی جهانی خود(آمریکا و بقیه کشورهای جهان) را به ۵۱۴ میلیون دلار رساند.

کمپانی برادران وارنر خشنود از موفقیت بالای «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» می‌گوید فروش کلی جهانی آن در دوران نمایش عمومی بیش از یک میلیارد دلار خواهد شد.

فیلم جدید جدول هفتگی گیشه نمایش در این هفته فیلم ترسناک «ساعت» بود که با فروش کمتر از ۱۳ میلیون دلاری خود، انتظارات سازندگانش را برآورده نکرد. این فیلم ردیف سوم جدول گیشه نمایش را از آن خود کرد.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند موج «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» تمام صنعت سینما را در برگرفته و اجازه خود‌نمایی به فیلم جدید دیگری را در جدول گیشه نمایش نمی‌دهد.

موفقیت بالای فیلم در دومین هفته نمایش در شرایطی نصیب آن شد که اهل فن این سوال را مطرح می‌کردند که آیا حادثه تیراندازی کلرادو باعثخلق یک موج تبلیغات منفی علیه آن می‌شود یا خیر.

این در حالی است که شروع بازی‌های المپیک در شهر لندن هم به عنوان یک عامل منفی، می‌توانست به دوری تماشاگران از سالن‌های نمایش فیلم‌های سینمایی کمک کند.

با توجه به ادامه بازی‌های المپیک، تحلیل‌گران اقتصادی سینما این پرسش را طرح می‌کنند که آیا جدول هفتگی گیشه نمایش سینماها طی هفته آینده تحت تأثیر این بازی‌ها قرار می‌گیرد یا خیر؟